Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Mason wesprze CdG

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 27 listopada 2016

Kolejny amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke dołączył do grupy zadaniowej lotniskowca Charles de Gaulle.

W najbliższych tygodniach USS Mason będzie służył w składzie wielonarodowego zespołu zadaniowego, na czele którego stoi lotniskowiec Charles de Gaulle / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami niszczyciel rakietowy USS Mason (DDG 87), typu Arleigh Burke, dołączył do wielonarodowej grupy lotniskowcowej, stacjonującej na wschodnich wodach Morza Śródziemnego. Amerykański okręt będzie odpowiedzialny za ochronę przeciwlotniczą / przeciwrakietową zespołu zadaniowego, na czele którego stoi francuski atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle (R 91, Dłuższa misja CdG, 2016-10-26).

W ostatnich miesiącach USS Mason operował w rejonach odpowiedzialności 5. i 6. floty US Navy, prowadząc działania bojowe m.in. na Morzu Czerwonym i Arabskim oraz na Zatoce Perskiej. W październiku amerykański okręt został kilkukrotnie ostrzelany kierowanymi pociskami rakietowymi, wystrzelonymi przez nieznanych sprawców działających na terytorium Jemenu (Kolejny ostrzał USS Mason, 2016-10-14).

Dotąd w składzie zespołu CdG operował inny amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Ross (DDG 71, USS Ross dołączył do CdG, 2016-10-06). Okręt służył w tej roli od 19 września do 26 października. Jednostka powróciła już do portu macierzystego w hiszpańskiej Rocie, do którego przebazowano ją latem 2014. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.