Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny OP typ 209 w drodze do Egiptu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 października 2017

Kolejny okręt podwodny typ 209 opuścił stocznię niemieckiego producenta i rozpoczął podróż do Egiptu.

Przed kilkoma dniami podróż do kraju miał rozpocząć drugi z egipskich okrętów podwodnych typ 209 / Zdjęcie: MO Egiptu

Przed kilkoma dniami okręt podwodny S42, typ 209, opuścił stocznię thyssenkrupp Marine Systems w Kilonii. W drugiej połowie października OP ma dotrzeć do Egiptu, gdzie uzupełni znajdujący się już w linii S41 (Egipt odebrał pierwszy OP , 2017-04-20). S42 odebrano na początku sierpnia (Egipt odebrał drugi OP, 2017-08-08).

W l. 2011-2014 marynarka wojenna Egiptu zamówiła w Niemczech cztery okręty podwodne typ 209. Buduje je i dostarcza wspomniana grupa tkMS. Egipskie OP zostaną uzbrojone m.in. w torpedy i kierowane pociski przeciwokrętowe UGM-84L Harpoon Block II (Egipt zamawia Harpoony, 2016-05-16).

Warto przypomnieć, że w drodze do kraju jest też pierwsza z czterech korwet rakietowych proj. Gowind 2500, El Fateh (971). Okręt odebrano od francuskiej Naval Group pod koniec września (Pierwszy egipski Gowind 2500 dostarczony, 2017-09-22). Według niektórych mediów marynarka wojenna Egiptu chce połączyć ceremonie przyjęcia obu jednostek w jedno, duże wydarzenie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra