Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Senegal pierwszym nabywcą L-39NG

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 06 kwietnia 2018

Prezydent Republiki Senegalu Macky Sall podczas obchodów Dnia Niepodległości (4 kwietnia) poinformował opinię publiczną o zakupie 4 samolotów L-39NG, opracowanych przez czeskie przedsiębiorstwo Aero Vodochody. Afrykanie odbiorą samoloty w wersji uderzeniowej, przystosowanej także do szkolenia zaawansowanego.

Senegal jest pierwszym nabywcą najnowszej wersji słynnego Albatrosa / Ilustracja: Aero Vodochody

Kontrakt, którego wartości nie ujawniono, obejmuje również szkolenie pilotów, w tym przeszkolenie na typ, szkolenie instruktorskie i bojowe, szkolenie personelu obsługi technicznej oraz dostawy części zamiennych, sprzętu do obsługi naziemnej i pakiet wsparcia logistycznego (Pierwszy wyremontowany senegalski Mi-24W, 2017-01-17).

Giuseppe Giordo, prezes Aero Vodochody twierdzi, że obecnie negocjuje dwa kolejne kontrakty dotyczące L-39NG. W styczniu w czeskiej wytwórni uruchomiono produkcję czterech przedseryjnych L-39NG. Pierwszy i czwarty samolot będą używane do prób w locie, drugi – do testów statycznych, a trzeci posłuży do prób zmęczeniowych.

Oblot przedseryjnego L-39NG ma odbyć się pod koniec bieżącego roku. Dostawy samolotów dla Senegalu powinny rozpocząć się na początku 2020. Czesi zakładają, że w przypadku zdobycia kolejnych zamówień od 2022 zakłady w Vodochodach opuszczać będzie co roku 16 L-39NG (Aero oferuje L-39CW, 2017-11-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.