Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Senegal kupił KT-1

Lotnictwo wojskowe, 21 lipca 2016

Wojska lotnicze Senegalu zakupiły 4 południowokoreańskie samoloty szkolne KT-1 Wongbee.

Senegal jest czwartym eksportowym nabywcą samolotów szkolnych KT-1 Wongbee / Zdjęcie: KAI

Przedsiębiorstwo Korea Aerospace Industries (KAI)ogłosiło, że w ubiegły piątek zawarło porozumienie z Armée de l'Air Sénégalaise (wojskami lotniczymi Senegalu) w sprawie zakupu 4 samolotów szkolnych z napędem turbośmigłowym KT-1 Woongbi. Wartość umowy nie została podana do publicznej wiadomości.

Jeden z przedstawicieli KAI stwierdził, że w finalizacji zakupu bardzo pomocne było ubiegłoroczne spotkanie w Seulu pomiędzy prezydentami Republiki Korei i Senegalu. Spodziewamy się, że eksport KT-1 do Senegalu będzie miał pozytywny wpływ na zdobycie dodatkowych zamówień [na samoloty tego typu] od innych krajów afrykańskich – dodał Koreańczyk.

KT-1 Woongbi jest pierwszym produktem opracowanym samodzielnie przez południowokoreański przemysł lotniczy. Został on wybrany przez Daehanminguk Gong-gun (wojska lotnicze Republiki Korei) w celu zastąpienia w służbie samolotów T-41, T-37 i O-2. Cena jednostkowa KT-1 wynosi 6-8 mln USD (24-32 mln zł).

Dla potrzeb DG w latach 1999-2004 wyprodukowano 80 szkolnych KT-1, których dostawy zrealizowano pomiędzy listopadem 2000 i czerwcem 2004. Oprócz tego opracowano też wersję uderzeniową KA-1, przystosowaną do wskazywania celów. KAI wyprodukowało 25 samolotów w latach 2003-2006, które przekazano wojsku w okresie lipiec 2005 – grudzień 2006.

Dzięki najnowszemu zamówieniu liczba KT-1 sprzedanych odbiorcom zagranicznym wzrosła do 81. Samoloty te używane są także przez wojska lotnicze Indonezji (17), Turcji (40, Tureckie plany szkolenia lotniczego, 2015-04-07) i Peru (20, Nowy kamuflaż KT-1P, 2015-08-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra