Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Controp przezentuje SHAPO-HD

Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 20 lipca 2016

Izraelskie przedsiębiorstwo Controp Precision Technologies zaprezentowało nową głowicę obserwacyjną dla śmigłowców.

Głowica optoelektroniczna SHAPO-HD, zabudowana pod nosową częścią kadłuba śmigłowca H125 / Zdjęcie: Controp

Izraelski Controp ujawnił nową głowicę optoelektroniczną, przeznaczoną dla śmigłowców, o nazwie SHAPO-HD. Urządzenie, o masie 11 kg i średnicy 24 cm, mieści kamerę termowizyjną z obiektywem o 15-krotnym powiększeniu i kolorową kamerę telewizyjną HD, przystosowaną do pracy przy słabym świetle. Opcjonalnie w głowicy można zabudować laserowy dalmierz / wskaźnik celów.

Obecnie producent realizuje proces certyfikacyjny SHAPO-HD, zgodny z wymaganiami FAA, mający na celu uzyskanie zezwolenia na przenoszenie głowicy przez śmigłowce Airbus Helicopters H125 i H145 należące do jednego z anonimowych użytkowników, który zamówił izraelskie wyposażenie. Najprawdopodobniej jest to rodzima policja (Nowe śmigłowce izraelskiej policji, 2015-09-11). Prace mają zakończyć się w br.

Controp jest dostawcą wyposażenia optoelektronicznego zarówno dla lotnictwa, jak i dla marynarki wojennej, a także służb porządku publicznego wielu krajów z całego świata (Głowice optoelektroniczne dla Kolumbijczyków, 2016-03-23, A-SMS dla służb porządku publicznego, 2015-04-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra