Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA nie wycofają A-10

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 04 lutego 2016

Amerykańskie samoloty uderzeniowe A-10C Thunderbolt II pozostaną w służbie co najmniej do 2022.

Departament Obrony USA postanowił utrzymać w służbie samoloty uderzeniowe A-10C / Zdjęcie: USAF

Rząd USA zrewidował plany wycofania ze służby samolotów szturmowych A-10C Thunderbolt II. Zdecydowano się kontynuować ich eksploatację do 2022. Największy wpływ na zmianę dotychczasowych planów Departamentu Obrony miały pozytywne skutki użycia tych samolotów w walce z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji ekstremistycznych w Iraku i Syrii (Kolejny sukces koalicjantów, 2016-01-22).

W przyszłości A-10 zostaną zastąpione samolotami wielozadaniowymi F-35, przystosowanymi do wykonywania misji bezpośredniego wsparcia lotniczego. Stanie się tak dopiero po wdrożeniu oprogramowania w konfiguracji Block 4, które będzie im pozwalało m.in. na przenoszenie bomb kierowanych GBU-53/B SDB II (Próby SDB II, 2015-02-17).

Od wielu lat w USA trwała debata na temat przyszłości A-10. Departament Obrony rozważał wycofanie samolotów ze służby ze względu na zbyt duże koszty ich utrzymania (A-10 będą wycofane, 2015-03-09). Rozważano m.in. zastąpienie jednostek A-10 eskadrami wyposażonymi w F-16 i F-15E. Pod uwagę brano również możliwość zakupu nowych samolotów uderzeniowych, zdolnych do działań w konfliktach asymetrycznych, przeciwko przeciwnikom niedysponującym nowoczesnymi środkami obrony powietrznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.