Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej F-15J na Okinawie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lutego 2016

Japonia podwoiła liczbę samolotów bojowych F-15J stacjonujących na Okinawie.

Obecnie w bazie lotniczej Naha na Okinawie stacjonuje ok. 40 japońskich samolotów bojowych F-15J/DJ / Zdjęcie: MO Japonii

Japońskie Wojska Lotnicze Samoobrony zakończyły proces formowania nowego 9. Kokudan (skrzydła) stacjonującego na południowej wyspie Okinawa. Obecnie w bazie lotniczej w Naha znajduje ok. 40 samolotów bojowych F-15J/DJ, w tym 20 myśliwców, które przebazowano z Tsuiki w prefekturze Fukuoka.

Pod koniec 2013 władze w Tokio zapowiedziały podwojenie liczby samolotów bojowych F-15J/DJ stacjonujących w Naha (Druga eskadra F-15J w Naha, 2013-12-12). Decyzję podjęto w reakcji na nasilające się przypadki naruszenia japońskiej przestrzeni powietrznej lub strefy identyfikacji obrony powietrznej przez samoloty wojskowe ChRL, a także prowokacje dokonywane przez chińską straż wybrzeża w pobliżu spornych wysp Senkaku/Diaoyu (Prowokacje nad Morzem Wschodniochińskim, 2015-10-21).

Pogarszające się relacje polityczne z ChRL skłoniły władze Japonii do dokonania rewizji priorytetów polityki regionalnej. Od kilku lat Tokio systematycznie zwiększa wydatki obronne (Japoński budżet obronny, 2015-12-24). Dodatkowe środki finansowe przeznaczane są przede wszystkim na zakup nowego uzbrojenia lub modernizację obecnie eksploatowanego sprzętu wojskowego, w tym m.in. przemiennopłatów V-22B Block C Osprey (V-22 dla Japonii, 2015-07-15), samolotów wczesnego ostrzegania i kierowania E-2D Advanced Hawkeye (Japonia kupiła E-2D, 2015-06-02), samolotów wielozadaniowych F-35A (Japoński pocisk dla F-35, 2014-07-04) i bezzałogowych statków latających RQ-4 Global Hawk (Global Hawki dla Japonii w Kongresie USA, 2015-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.