Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Queen Elizabeth w Naval Station Norfolk

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 września 2018

Brytyjski lotniskowiec HMS Queen Elizabeth wszedł do amerykańskiej bazy morskiej w Norfolk. W najbliższych dniach kontynuowane będą przygotowania do pierwszych w historii prób operacji lotniczych wielozadaniowych samolotów bojowych F-35B z pokładu okrętu.

Brytyjski lotniskowiec HMS Queen Elizabeth w NS Norfolk / Zdjęcia: USN

Lotniskowiec HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, wszedł w poniedziałek do Naval Station Norfolk w Wirginii. Okręt dotarł tam z NS Mayport na Florydzie, choć nie bezpośrednio (AW159 Wildcat na HMS Queen Elizabeth, 2018-09-12). W drodze do Norfolk brytyjska jednostka przeszła specjalnie wytyczoną trasą, wiodącą m.in. nieopodal Bahamów, tak aby uniknąć idącego w kierunku USA huraganu Florence. Taką samą drogę przeszła eksportująca lotniskowiec fregata rakietowa HMS Monmouth (F235), typu 23 (Powrót HMS Monmouth, 2017-12-04).

Podczas pobytu w Norfolk HMS Queen Elizabeth zostanie przygotowany do głównego etapu wizyty w USA, jakim będą próby operacji lotniczych wielozadaniowych samolotów bojowych F-35B Ligthning II w wersji skróconego startu i pionowego lądowania operujących z pokładu lotniskowca (Brytyjczycy w Patuxent River, 2018-08-27). W tym czasie na jednostce zaokrętowani zostaną m.in. piloci i członkowie personelu obsługowego.

Pierwsze operacje lotnicze dwóch, specjalnie zmodyfikowanych, F-35B z pokładu HMS Queen Elizabeth zaplanowano na ostatni tydzień września. Ogółem wykonanych ma zostać ok. 500 startów i lądowań. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.