Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMAS Brisbane w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 października 2018

Marynarka wojenna Australii przyjęła do służby niszczyciel rakietowy HMAS Brisbane.

HMAS Brisbane podczas ceremonii przyjęcia do służby / Zdjęcie: LSIS Nicolas Gonzalez, MO Australii

W sobotę w Sydney odbyła się ceremonia przyjęcia do służby niszczyciela rakietowego HMAS Brisbane (DDG 41), typu Hobart. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele rządu Australii i Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii), w tym premier Scott Morrison, minister obrony Christopher Pyne i szef RAN, wiceadimrał Michael Noonan. Obecni byli też reprezentanci producenta, wielonarodowego konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance.

HMAS Brisbane jest drugim niszczycielem rakietowym typu Hobart przyjętym do służby w marynarce wojennej Australii. Dowództwo RAN zaakceptowało odbiór okrętu latem (HMAS Brisbane zaakceptowana, 2018-07-27). Wydarzenie poprzedziła seria testów morskich prowadzonych nieopodal południowych i wschodnich wybrzeży kraju (Pierwsze testy morskie HMAS Brisbane, 2017-11-20).

Nowy niszczyciel uzupełnił w linii pierwszy okręt typu Hobart, HMAS Hobart (DDG 39), który przyjęto do służby przed rokiem (HMAS Hobart w linii, 2017-09-25). W maju w stoczni ASC w Adelajdzie, która wchodzi w skład AWD Alliance, zwodowano trzeci i ostatni niszczyciel tego typoszeregu, HMAS Sydney (DDG 42, Wodowanie HMAS Sydney, 2018-05-21). W momencie spuszczenia na wodę okręt był ukończony w ponad 80%. Jednostka ma trafić do marynarki wojennej Australii w 2019. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra