Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Odbiór HMAS Hobart

Marynarka wojenna, 16 czerwca 2017

Marynarka wojenna Australii odebrała dziś niszczyciel rakietowy HMAS Hobart.

HMAS Hobart na terenie stoczni ASC. Konsorcjum AWD Alliance tworzą również: rząd Australii i spółka Raytheon Australia / Zdjęcie: AWD Alliance

Dziś w stoczni ASC w Adelajdzie na południu Australii odbyła się ceremonia odbioru niszczyciela rakietowego HMAS Hobart (DDGH 39), typu Hobart. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa australijskiej marynarki wojennej i producenta jednostki, konsorcjum AWD Alliance oraz członkowie załogi okrętu. W najbliższych miesiącach HMAS Hobart przejdzie do bazy morskiej w Sydney, gdzie zostanie przyjęty do służby.

HMAS Hobart jest pierwszym z trzech niszczycieli rakietowych typu Hobart, jakie budowane są w Adelajdzie. W marcu jednostka zakończyła serię testów morskich (Koniec testów odbiorczych HMAS Hobart, 2017-03-06). Od tego czasu okręt przygotowywany był do przekazania odbiorcy.

W stoczni ASC, jednego z członków konsorcjum AWD Alliance, trwa budowa pozostostałych dwóch jednostek typu Hobart (Postępy w programie AWD, 2017-03-16). Drugi z niszczycieli, HMAS Brisbane (DDGH 40), jest ukończony w 85% (Wodowanie HMAS Brisbane, 2016-12-15). Prace nad ostatnią jednostką, HMAS Sydney (DDGH 41) są zaawansowane w ponad 50% (Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.