Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie HMAS Brisbane

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 grudnia 2016

Dziś zwodowano 2. niszczyciel rakietowy typu Hobart.

HMAS Brisbane po wodowaniu w stoczni ASC w Adelajdzie. Dzisiejsza ceremonia była też okazją do oficjalnego nadania imienia okrętowi / Zdjęcie: AWD Alliance

Ceremonia wodowania niszczyciela rakietowego HMAS Brisbane (DDGH 41), typu Hobart, odbyła się dziś na przedmieściach Adelajdy w Australii Południowej. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele australijskich władz i dowództwa sił zbrojnych, a także pracownicy stoczni ASC i przyszła załoga okrętu. HMAS Brisbane będzie 3. jednostką w historii Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii), nazwaną dla uhonorowania stolicy północno-wschodniego stanu Queensland.

W najbliższych miesiącach HMAS Brisbane przejdzie prace wykończeniowe, podczas których zamontowane zostanie brakujące wyposażenie pokładowe, w tym urządzenia obserwacyjne, elementy układu napędowego i systemy uzbrojenia. Następnie rozpoczną się przygotowania do pierwszych testów portowych i morskich okrętu, które powinny zostać przeprowadzone w 2017.

HMAS Brisbane jest 2. z serii 3 niszczycieli rakietowych typu Hobart, budowanych dla RAN przez konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance (Wsparcie Hobartów, 2016-12-12). Zakłada się, że jednostka wejdzie do służby w 2018. Rok wcześniej w linii pojawi się pierwszy z Hobartów, HMAS Hobart (DDGH 39). Niszczyciel zakończył już pierwszy etap testów morskich (Koniec testów HMAS Hobart, 2016-09-26). Obecnie w Adelajdzie trwają też prace nad przyszłym HMAS Sydney (DDGH 42), którego konstrukcja jest gotowa w 58%. W 2017 ma zakończyć się kompletowanie jego kadłuba i nadbudówki (Postępuje budowa Hobartów, 2016-09-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.