Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie HMAS Brisbane

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 grudnia 2016

Dziś zwodowano 2. niszczyciel rakietowy typu Hobart.

HMAS Brisbane po wodowaniu w stoczni ASC w Adelajdzie. Dzisiejsza ceremonia była też okazją do oficjalnego nadania imienia okrętowi / Zdjęcie: AWD Alliance

Ceremonia wodowania niszczyciela rakietowego HMAS Brisbane (DDGH 41), typu Hobart, odbyła się dziś na przedmieściach Adelajdy w Australii Południowej. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele australijskich władz i dowództwa sił zbrojnych, a także pracownicy stoczni ASC i przyszła załoga okrętu. HMAS Brisbane będzie 3. jednostką w historii Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii), nazwaną dla uhonorowania stolicy północno-wschodniego stanu Queensland.

W najbliższych miesiącach HMAS Brisbane przejdzie prace wykończeniowe, podczas których zamontowane zostanie brakujące wyposażenie pokładowe, w tym urządzenia obserwacyjne, elementy układu napędowego i systemy uzbrojenia. Następnie rozpoczną się przygotowania do pierwszych testów portowych i morskich okrętu, które powinny zostać przeprowadzone w 2017.

HMAS Brisbane jest 2. z serii 3 niszczycieli rakietowych typu Hobart, budowanych dla RAN przez konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance (Wsparcie Hobartów, 2016-12-12). Zakłada się, że jednostka wejdzie do służby w 2018. Rok wcześniej w linii pojawi się pierwszy z Hobartów, HMAS Hobart (DDGH 39). Niszczyciel zakończył już pierwszy etap testów morskich (Koniec testów HMAS Hobart, 2016-09-26). Obecnie w Adelajdzie trwają też prace nad przyszłym HMAS Sydney (DDGH 42), którego konstrukcja jest gotowa w 58%. W 2017 ma zakończyć się kompletowanie jego kadłuba i nadbudówki (Postępuje budowa Hobartów, 2016-09-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.