Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMAS Hobart w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 września 2017

Marynarka wojenna Australii przyjęła do służby niszczyciel rakietowy HMAS Hobart.

Ceremonia przyjęcia do służby HMAS Hobart została zorganizowana w sobotę, w Sydney / Zdjęcie: MO Australii

Okręt przyjęto do służby w sobotę podczas ceremonii zorganizowanej w jednej z baz marynarki wojennej Australii w Sydney. Wśród gości zaproszonych na uroczystość znalazł się m.in. premier kraju, Malcolm Turnbull, a taże przedstawiciele australijskiej floty i przemysłu zbrojeniowego. Obecni byli również członkowie ponad 180-osobowej załogi HMAS Hobart (DDG 39), typu Hobart.

W sierpniu HMAS Hobart dotarł do Sydney po kilkudniowej podróży z Adelajdy na południu kraju (HMAS Hobart w Sydney, 2017-08-10). Kilka miesięcy wcześniej marynarka wojenna Australii oficjalnie odebrała okręt od producenta, AWD (Air Warfare Destroyer) Alliance (Odbiór HMAS Hobart, 2017-06-16). Przedtem niszczyciel przeszedł serię testów morskich (Koniec testów odbiorczych HMAS Hobart, 2017-03-06).

HMAS Hobart jest pierwszym z trzech niszczycieli rakietowych nowego typoszeregu, budowanych dla australijskiej marynarki wojennej przez AWD Alliance, w skład którego wchodzą: rząd Australii, stocznia ASC i spółka Raytheon Australia. Druga z jednostek, HMAS Brisbane (DDGH 40), jest ukończona w co najmniej 85% (Wodowanie HMAS Brisbane, 2016-12-15). Prace nad ostatnią, HMAS Sydney (DDGH 41) są zaawansowane w ponad 50% (Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.