Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMAS Hobart w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 września 2017

Marynarka wojenna Australii przyjęła do służby niszczyciel rakietowy HMAS Hobart.

Ceremonia przyjęcia do służby HMAS Hobart została zorganizowana w sobotę, w Sydney / Zdjęcie: MO Australii

Okręt przyjęto do służby w sobotę podczas ceremonii zorganizowanej w jednej z baz marynarki wojennej Australii w Sydney. Wśród gości zaproszonych na uroczystość znalazł się m.in. premier kraju, Malcolm Turnbull, a taże przedstawiciele australijskiej floty i przemysłu zbrojeniowego. Obecni byli również członkowie ponad 180-osobowej załogi HMAS Hobart (DDG 39), typu Hobart.

W sierpniu HMAS Hobart dotarł do Sydney po kilkudniowej podróży z Adelajdy na południu kraju (HMAS Hobart w Sydney, 2017-08-10). Kilka miesięcy wcześniej marynarka wojenna Australii oficjalnie odebrała okręt od producenta, AWD (Air Warfare Destroyer) Alliance (Odbiór HMAS Hobart, 2017-06-16). Przedtem niszczyciel przeszedł serię testów morskich (Koniec testów odbiorczych HMAS Hobart, 2017-03-06).

HMAS Hobart jest pierwszym z trzech niszczycieli rakietowych nowego typoszeregu, budowanych dla australijskiej marynarki wojennej przez AWD Alliance, w skład którego wchodzą: rząd Australii, stocznia ASC i spółka Raytheon Australia. Druga z jednostek, HMAS Brisbane (DDGH 40), jest ukończona w co najmniej 85% (Wodowanie HMAS Brisbane, 2016-12-15). Prace nad ostatnią, HMAS Sydney (DDGH 41) są zaawansowane w ponad 50% (Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.