Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie HMAS Sydney

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 maja 2018

W Australii zwodowano trzeci niszczyciel rakietowy typu Hobart, HMAS Sydney.

Ostatni niszczyciel rakietowy typu Hobart, HMAS Sydney, na terenie stoczni Osborne Naval Shipyard w Adelajdzie / Zdjęcie: MO Australii

Niszczyciel rakietowy HMAS Sydney (DDG 42), typu Hobart, zwodowano w sobotę na terenie stoczni Osborne Naval Shipyard w Adelajdzie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele producenta, wielonarodowego konsorcjum AWD (Air Warfare Destroyer) Alliance i użytkownika, marynarki wojennej Australii.

HMAS Sydney jest trzecim niszczycielem rakietowym typu Hobart budowanym dla marynarki wojennej Australii w ramach programu AWD. Konstrukcję okrętu zapoczątkowano jesienią 2015 (Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19). Obecnie, jednostka ma być ukończona w ok. 75% (Postępy w programie AWD, 2018-03-19). Okręt ma trafić do odbiorcy w 2019.

Pierwszy z niszczycieli rakietowych typu Hobart, HMAS Hobart (DDG 39), wszedł do służby we wrześniu ub.r. (HMAS Hobart w linii, 2017-09-25). Od tego czasu okręt przechodzi testy i ćwiczenia na morzu, mające potwierdzić jego potencjał bojowy i pomóc w wypracowaniu metod użycia operacyjnego, a także przysłużyć się doszkoleniu i zgraniu załogi (Przerwa w testach morskich HMAS Hobart, 2018-02-19).

Z kolei drugi niszczyciel, HMAS Brisbane (DDG 41), jest w trakcie testów morskich poprzedzających przekazanie marynarce wojennej Australii (Pierwsze testy morskie HMAS Brisbane, 2017-11-20). Zakłada się, że okręt trafi do odbiorcy w najbliższych miesiącach. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.