Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przerwa w testach morskich HMAS Hobart

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 lutego 2018

Załoga niszczyciela rakietowego HMAS Hobart zrobiła przerwę w testach morskich, odbywając kurtuazyjną wizytę w mieście Hobart na Tasmanii.

HMAS Hobart i jego załoga odbywają krótką wizytę w stolicy Tasmanii / Zdjęcie: ABIS Craig Walton, MO Australii

Dla załogi niszczyciela rakietowego HMAS Hobart (DDG 39), typu Hobart, kilkudniowa wizyta w stolicy Tasmanii będzie okazją do podsumowania dotychczasowych testów morskich okrętu oraz przygotowania się do kolejnej serii prób (Próby morskie HMAS Hobart, 2018-02-16). Najnowszy okręt w Royal Australian Navy po raz pierwszy odwiedza miasto, od którego go nazwano.

Ostatnią serię testów morskich HMAS Hobart przeprowadzono nieopodal wschodnich wybrzeży Australii. Próby koncentrowały się na sprawdzeniu funkcjonowania poszczególnych elementów uzbrojenia okrętu, w tym
zestawów artyleryjskich.

HMAS Hobart jest pierwszym z trzech niszczycieli rakietowych tego typoszeregu, które budowane są przez konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance (Australia optymistycznie o AWD, 2018-02-02). Jesienią ub.r. program prób morskich zapoczątkował HMAS Brisbane (DDG 41, Pierwsze testy morskie HMAS Brisbane, 2017-11-20). Z kolei HMAS Sydney (DDG 42) nadal znajduje się w stoczni ASC w Adelajdzie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.