Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępuje budowa Hobartów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 września 2016

Do końca 2016 program budowy serii australijskich niszczycieli rakietowych osiągnie dwa kluczowe etapy. We wrześniu rozpoczną się testy morskie pierwszego z okrętów. Z kolei w grudniu zwodowana zostanie druga jednostka.

W najbliższych tygodniach rozpoczną się testy morskie australijskiego niszczyciela rakietowego HMAS Hobart / Zdjęcie: AWD Alliance

W ramach programu Air Warfare Destroyer (AWD) Royal Australian Navy (królewska marynarka wojenna Australii) pozyska 3 niszczyciele rakietowe typu Hobart. Budowa pierwszego z nich, HMAS Hobart (DDGH 39), jest zaawansowana w 97%. Obecnie okręt przechodzi próby portowe na terenie stoczni ASC w Adelaide na południu kraju (Dalsze zwolnienia w ASC, 2016-08-25; Testy wyposażenia HMAS Hobart, 2016-02-23). W najbliższych tygodniach jednostka wyjdzie w morze, rozpoczynając pierwszy etap testów morskich (Postępy w programie AWD, 2016-06-27).

HMAS Hobart zostanie przekazany marynarce wojennej Australii w 2017. Kilka miesięcy później okręt zostanie oficjalnie przyjęty do służby, a stacjonujący na nim marynarze i oficerowie rozpoczną przygotowania do pierwszej misji bojowej. Konstrukcja 2. z niszczycieli, HMAS Brisbane (DDGH 40, Stępka pod kolejnego Hobarta, 2014-02-03), jest gotowa w 84%. Okręt zostanie zwodowany w grudniu. Ostatnia z jednostek, HMAS Sydney (DDGH 41, Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19), jest ukończona w 57%.

Obecnie kontynuowane jest szkolenie i zgrywanie załogi pierwszego z niszczycieli. Pomocy w przedsięwzięciu udziela US Navy. Przez jeden dzień australijscy marynarze zapoznawali się ze sposobem działania i obsługą systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis zamontowanego na amerykańskim niszczycielu rakietowym USS Spruance (DDG 111), typu Arleigh Burke (Szkolenie załóg Hobartów, 2016-08-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra