Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Karabinek Grot S już w sprzedaży

Przemysł zbrojeniowy, 03 grudnia 2018

Wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Fabryka Broni Łucznik – Radom wyprodukowała kilkaset samopowtarzalnych karabinków MSBS Grot S16-M1. Broń ta jest przeznaczona głównie dla strzelców sportowych i kolekcjonerów, którzy tworzą rynek cywilny w Polsce. Część karabinków o numerach od 1 do 100 jest edycją limitowaną nawiązującą do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wcześniej podobny zabieg zastosowano w przypadku pistoletu VIS (Legendarny VIS wraca na rynek, 2018-11-27).

Karabinek Grot S16-M1 jest przeznaczony głównie dla strzelców sportowych i kolekcjonerów / Zdjęcia: FB Łucznik

Grot S jest uzupełnieniem rodziny karabinków MSBS Grot, stanowiących obecnie wyposażenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Konstrukcja karabinka niemalże w 100% odwzorowuje karabinek automatyczny pod względem obsługi, co pozwala użytkownikom rozwijać swoje umiejętności i pasje strzeleckie.

Karabinek ma lufę 16-calową  (406,4 mm), co pozwala prowadzić skuteczny ogień do odległości 500 m w zależności od zamontowanych przyrządów celowniczych. Standardowo karabinek wyposażony jest w mechaniczne przyrządy celownicze umieszczone na szynie Picatinny znajdującej się na komorze zamkowej. Szyna umożliwia zamontowanie szerokiej gamy przyrządów optoelektronicznych poprawiających komfort i zakres prowadzonych strzelań.

Karabinek jest bronią w pełni dostosowaną dla strzelców prawo- i leworęcznych dzięki umieszczeniu wszystkich manipulatorów (dźwignia przeładowania, zatrzask zamka, zatrzask magazynka, przełącznik rodzaju ognia) z lewej i prawej strony karabinka. Karabinek MSBS Grot S16 FB-M1, podobnie jak jego automatyczna wersja, jest konstrukcją modułową, co pozwala na jej szybką obsługę i wymianę podzespołów takich jak np. moduł kolby, czy moduł mechanizmu spustowego.

Grot S16-M1to konstrukcja opracowana tak, by spełniała polskie przepisy dotyczące wprowadzania broni na rynek cywilny. W przyszłości Fabryka Broni będzie, w oparciu o uwagi i sugestie użytkowników, wprowadzać dalsze udoskonalenia karabinka, tak aby jak najlepiej był on dostosowany do ich potrzeb i wymagań (Pierwsze tysiąc Grotów, 2017-12-15).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.