Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponowne wodowanie HMAS Arunta

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 grudnia 2018

BAE Systems Australia zakończyło główną część modernizacji fregaty rakietowej HMAS Arunta, połączonej z wydłużeniem jej trwałości użytkowej.

Fregata rakietowa HMAS Arunta, typu Anzac, opuszcza suchy dok stoczni BAE Systems Australia w Henderson / Zdjęcie: BAE Systems Australia

Spółka BAE Systems Australia poinformowała o ponownym zwodowaniu fregaty rakietowej HMAS Arunta (FFH 151), typu Anzac, w stoczni w Henderson. Wydarzenie stanowiło symboliczny koniec głównego etapu modernizacji okrętu, połączonego z wydłużeniem jego trwałości użytkowej.

W ramach programu modernizacji HMAS Arunta została wyposażona m.in. w nowy radar obserwacji przestrzeni powietrznej Ceafar od CEA Technologies. Producent naprawił lub wymienił na nowsze poszczególne elementy wyposażenia pokładowego, w tym zestawów obserwacji oraz układu napędowego.

W najbliższych tygodniach nowe elementy wyposażenia pokładowego HMAS Arunta zostaną przetestowane. Następnie przeprowadzone zostaną próby morskie okrętu, które poprzedzą jego powrót do służby, który zapowiedziano na 2019.

HMAS Arunta jest pierwszą z fregat rakietowych typu Anzac, która przeszła program modernizacji Anzac Mid Life Capability Assurance Program (AMCAP). Jego celem jest przedłużenie trwałości użytkowej okrętów tego typoszeregu (Powrót HMAS Arunta, 2017-07-11), zanim w linii znajdą się nowoczesne fregaty typu Hunter (Podwykonawcy australijskich Hunterów, 2018-11-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.