Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podwykonawcy australijskich Hunterów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 listopada 2018

BAE Systems Australia ogłosiło listę podwykonawców w programie budowy fregat rakietowych typu Hunter.

Australijskie fregaty rakietowe typu Hunter zostaną zbudowane w oparciu o projekt Global Combat Ship, który został już wybrany przez Kanadę i Wielką Brytanię / Zdjęcie: Michał Jarock

Dwie lokalne spółki, Lockheed Martin Australia i Saab Australia, będą współpracować z BAE Systems Australia przy projektowaniu i produkcji systemów zarządzania walką australijskich fregat rakietowych. Wyboru podwykonawców dokonano w drodze konkursu i wyłoniono ich spośród większej, choć nieujawnionej, liczby oferentów.

Australijskie fregaty rakietowe typu Hunter zostaną wyposażone w systemy wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis, te same które są już montowane na niszczycielach rakietowych typu Hobart (HMAS Brisbane w linii, 2018-10-29). W prace nad systemami zarządzania walką Hunterów, uwzględniając zarówno ich projektowanie jak produkcję i montaż na okrętach, zaangażowanych zostanie ponad 200 wyspecjalizowanych pracowników.

Marynarka wojenna Australii pozyska dziewięć nowoczesnych fregat rakietowych typu Hunter, które w przyszłości zastąpią w linii obecnie eksploatowane jednostki typu Anzac (Coraz bliżej australijskich Hunterów, 2018-10-08). Okręty zostaną kupione w ramach programu SEA 5000. Jego wartość obliczana jest na ok. 35 mld AUD (96 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra