Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DA40 NG dla AAFC

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 29 marca 2019

Royal Australian Air Force (królewskie wojska lotnicze Australii) przekazały Australian Air Force Cadets 8 nowych samolotów szkolnych Diamond DA40 NG.

DA40 NG będą służyły do szkolenia kadetów RAAF przez następną dekadę / Zdjęcie: Diamond Aircraft

Z przyjemnością ogłaszam leasing 8 samolotów do wyłącznego użytku przez kadetów RAAF.  W ciągu następnych 10 lat samoloty te będą służyć do szkolenia lotniczego młodych mężczyzn i kobiet. Resort obrony podpisał w tej sprawie kontrakt z Airflite Pty Ltd, które jest głównym wykonawcą prac obsługowych samolotów PC-9/A i zapewnia RAAF doskonałe wsparcie przez ostatnie 30 lat – powiedział minister ds. personelu wojskowego Darren Chester

To wspaniałe, że AAFC wybrały DA40NG. Ci kadeci staną się przyszłością lotnictwa w Australii i za granicą i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy być częścią ich niesamowitej podróży – dodał dyrektor generalny Diamond Aircraft Industries Inc. Scott McFadzean.

Wprowadzenie nowych DA40 NG do floty AAFC pozwala nam teraz przejść do szkolenia przyszłych pilotów samolotów bojowych piątej generacji i dostosować się do przyszłych planów RAAF. Już kwietniu rozpoczniemy szkolenie naszych kadetów z użyciem dwóch pierwszych samolotów – podkreślił dyrektor generalny AAFC Air Commodore Gary Martin (Nowe samoloty WE dla RAAF , 2019-03-18, F-35A przybyły do Australii, 2018-12-10).

DA40 NG będą stacjonowały w bazach RAAF Amberley w stanie Queensland, Richmond w Nowej Południowej Walii i Point Cook w Wiktorii. W weekendy i podczas wakacji samoloty będą regularnie wysyłane do różnych rejonów kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.