Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Truxtun w służbie

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 28 kwietnia 2009

W sobotę odbyła się uroczystość przyjęcia do służby 55. z kolei niszczyciela typu Arleigh Burke, USS Truxtun (DDG 103).


USS Truxtun (DDG 103) w czasie prób morskich. Okręty tego typu mają wyporność pełną 9200 t i długość 155 m. Ich głównym uzbrojeniem są pociski manewrujące BGM-109 Tomahawk i przeciwokrętowe RGM-84 Harpoon SSM. Załoga składa się z 276 oficerów i marynarzy. Dowódcą Truxtuna jest kmdr Timothy R. Weber / Zdjęcie: US NAvy

Okręt został zwodowany 2 czerwca 2007 w stoczni Northrop Grummana Ingalls Shipbuilding. Próby i szkolenie załogi trwały prawie 2 lata, dłużej, niż w przypadku dwóch niszczycieli, zbudowanych w konkurencyjnej stoczni Bath Iron Works. Dlatego mimo, że USS Truxtun jest 53. zwodowanym okrętem typu Arleigh Burke, jest dopiero 55. przyjętym oficjalnie do służby.

Pierwotnie planowano, że powstanie łącznie 62 jednostek tego typu. Budowa ostatnich już się rozpoczęła. Jednak ze względu na kompromisową umowę w sprawie budowy trzech niszczycieli typu Zumwalt, zdecydowano o zamówieniu dodatkowych 2 okrętów starszego typu (zobacz: Zumwalty uratowane).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.