Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja awioniki francuskich C-130H

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 26 lipca 2019

Collins Aerospace zakończył modernizację wyposażenia kabiny załogi pierwszego samolotu transportowego C-130H Hercules ze składu Armée de l'Air (wojsk lotniczych Francji). Samolot został wyposażony w awionikę Flight2 oraz dwa wyświetlacze przezierne HGS-4500 z układem polepszającym widoczność w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (EVS) i kamerą termowizyjną. Obecnie trwają jego próby w locie na lotnisku Bordeaux-Mérignac we Francji.

Pierwszy francuski C-130H wyposażony w awionikę Flight2 / Zdjęcie: Collins Aerospace

Francuzi dysponują 7 C-130H i taką samą liczbą C-130-H30, które wchodzą w skład dwóch eskadr: ET 2/61 Franche-Comté i ET 3/61 Poitou stacjonujących w bazie lotniczej BA123 Orléans-Bricy Charles Paoli.

Po zakończeniu prób locie i odbiorze dwóch pierwszych zmodernizowanych C-130H przez francuską agencję ds. zakupów wojskowych, DGA (Direction Générale de l’Armement) Collins Aerospace i Sabena Technics dostarczą SIAé zestawy modyfikacyjne przeznaczone dla pozostałych 12 samolotów. Umowę w tej sprawie podpisano we wrześniu 2016.

Nowe wyposażenie polepszy zdolności operacyjne C-130H Armée de l'Air i umożliwi im wykonywanie lotów w cywilnej kontrolowanej przestrzeni powietrznej, zgodnie z najnowszymi wymaganiami Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO, Francuskie zakupy uzbrojenia, 2018-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.