Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

8-milionowy pasażer Balic

Lotnictwo cywilne, 16 grudnia 2019

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice 14 grudnia odprawiono 8-milionowego pasażera. Tym samym krakowskie lotnisko stało się pierwszym polskim regionalnym portem, który w ciągu jednego roku kalendarzowego obsłużył taką liczbę podróżnych.

8-milionowym pasażerem obsłużonym na krakowskim lotnisku okazał się 10-letni Staś, który do Krakowa przyleciał rejsem PLL LOT z Warszawy / Zdjęcie: MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice 

8-milionowym podróżnym okazał się 10-letni Staś – mieszkający na stałe w Miami Polak, który do Krakowa przyleciał rejsem PLL LOT z Warszawy na święta bożego narodzenia do babci z mamą i siostrą. Na krakowskim lotnisku powitali go minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i prezes zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Wszystkich pasażerów przywitano okolicznościowym tortem, a na 8-milionowego pasażera czekały dodatkowo niespodzianki w postaci vouchera do legendarnej krakowskiej restauracji Wierzynek (partnera programu Kraków Airport Loyalty), tabletu od krakowskiego lotniska i vouchera od PLL LOT.

Dzisiejszy sukces to wspólna zasługa pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy. To zasługa bardzo atrakcyjnego dla turystów czy przedstawicieli świata biznesu, kultury, nauki potencjału Krakowa i Małopolski – powiedział prezes zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Krakowskie lotnisko obsłużyło już 8 mln pasażerów w tym roku. To znacznie ponad milion więcej niż w 2018. Kraków Airport jest coraz mocniejszym silnikiem rozwoju Małopolski. Jestem przekonany, że w kolejnych latach polskie lotniska będą biły kolejne rekordy – dodał minister Andrzej Adamczyk.

Serdecznie gratuluję krakowskiemu lotnisku dzisiejszego wydarzenia. To potwierdzenie znaczenia portu lotniczego Kraków-Balice dla polskiego i małopolskiego ruchu turystycznego. To zarazem dowód, że dalsze inwestycje w rozwój lotniska są konieczne i pożądane. Jedną z nich będzie zakup biometrycznych bramek ABC, o którym niedawno zdecydowaliśmy wraz z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Krzysztofem Kozłowskim. Wobec coraz intensywniejszego ruchu pasażerskiego potrzebne są usprawnienia i te będziemy starali się wprowadzać – stwierdził Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Milionowy podróżny w skali roku został obsłużony w Balicach po raz pierwszy 30 sierpnia 2005. 2-milionowego pasażera w skali roku odprawiono 3 listopada 2006, 3-milionowego 20 grudnia 2007, a 4-milionowego – 8 grudnia 2015. 9 listopada 2017, w Balicach świętowano odprawienie 5-milionowego pasażera (5-milionowy pasażer w Balicach, 2017-11-10), a 19 listopada 2018, na lotnisku tym po raz pierwszy od początku roku obsłużono 6 mln podróżnych (6 mln pasażerów w Krakowie, 2018-11-20). 7-milionowy pasażer został obsłużony na krakowskim lotnisku zaledwie półtora miesiąca temu – 31 października (7-milionowy pasażer w Krakowie, 2019-10-31). Za każdym razem MPL Kraków-Balice osiągał takie wyniki jako pierwsze regionalne lotnisko w Polsce.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.