Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7-milionowy pasażer w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 31 października 2019

Dzisiaj, 31 października br. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice po raz pierwszy w historii polskich regionalnych portów lotniczych został odprawiony 7-milionowy pasażer obsłużony w ciągu roku kalendarzowego.

7-milionowym pasażerem okazał się Elmar z Niemiec, który przyleciał do Polski z żoną Kasią z Zurychu i na krakowskim lotnisku został powitany przez prezesa zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosława Włoszka / Zdjęcie: MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice

Jubileuszowym podróżnym okazał się Elmar z Niemiec, który przyleciał do Polski z żoną Kasią z Zurychu liniami lotniczymi Swiss. Na krakowskim lotnisku został on powitany przez prezesa zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków Balice Radosława Włoszka, który powiedział: 7-milionowy pasażer w Kraków Airport to symbol naszego wspólnego sukcesu: pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy, dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski.

7-milionowy pasażer otrzymał od władz lotniska walizkę i smartwatcha, zaś pozostali pasażerowie rejsu, którym przyleciał słodkie upominki. Wszyscy obecni w terminalu pasażerowie zostali też zaproszeni do wspólnego zdjęcia. Symbolem przyjęcia 7-milionowego pasażera stała się zaś bryła 7M ze zdjęciami pasażerów krakowskiego lotniska, którzy od poniedziałku 28 października przyłączyli się do akcji krakowskiego lotniska Czekamy na 7 MLN pasażera.

Przed nami kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz wdrożenie Planu Generalnego z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminala pasażerskiego i terminala cargo. Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tys. miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu – dodał prezes Włoszek, komentując dzisiejsze wydarzenie.

Obsłużenie 7-milionowego pasażera doskonale odzwierciedla dynamikę wzrostu przewozów pasażerskich z Balic. Niecały rok temu, 19 listopada 2018, na lotnisku tym po raz pierwszy od początku roku obsłużono 6 mln podróżnych (6 mln pasażerów w Krakowie, 2018-11-20). Rok wcześniej, 9 listopada 2017, świętowano odprawienie 5-milionowego pasażera (5-milionowy pasażer w Balicach, 2017-11-10).

Milionowy podróżny w skali roku został obsłużony w Balicach po raz pierwszy 30 sierpnia 2005. 2-milionowego pasażera w skali roku odprawiono 3 listopada 2006, 3-milionowego 20 grudnia 2007, a 4-milionowego – 8 grudnia 2015 (4 miliony pasażerów w Balicach, 2015-12-09). Za każdym razem MPL Kraków-Balice osiągał takie wyniki jako pierwsze regionalne lotnisko w Polsce.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra