Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Południowokoreańskie F-35A rozpoczęły służbę

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 grudnia 2019

Daehanminguk Gong-gun (wojska lotnicze Republiki Korei) oficjalnie zadeklarowały wstępną zdolność bojową samolotów F-35A. Z tej okazji 17 grudnia zorganizowano uroczystość w siedzibie 17. Skrzydła Myśliwskiego w bazie lotniczej Cheongju.

 Obecnie Daehanminguk Gong-gun mają na stanie 13 F-35A / Zdjęcie: KBS 1

Impreza, której przewodniczył szef sztabu Daehanminguk Gong-gun gen. Won In-choul, odbyła się w hangarze, bez pokazów w locie. W dodatku impreza była zamknięta dla mediów, aby utrzymać ją w tajemnicy i nie prowokować władz KRL-D.

Obecnie Daehanminguk Gong-gun mają na stanie 13 F-35A. Po raz pierwszy 4 z nich zostały zaprezentowane publicznie 1 października w bazie lotniczej Daegu, podczas obchodów 70. rocznicy utworzenia południowokoreańskich wojsk lotniczych. Wówczas w ceremonii wziął udział mu prezydent Republiki Korei Moon Jae-in.

13 kolejnych F-35A ma trafić do jednostek Daehanminguk Gong-gun w 2020, a ostatnich 14 zostanie przekazanych w 2021. Seul ma również skorzystać z opcji zakupu 20 dalszych F-35 (Projekty południowokoreańskich lotniskowców, 2019-10-12, F-35B dla Republiki Korei?, 2018-08-17, Solowy lot Koreańczyka w F-35A, 2018-07-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.