Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa rola brytyjskich lotniskowców

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 marca 2016

Co najmniej jeden z brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth zostanie przystosowany do wsparcia operacji desantowych.

HMS Prince of Wales zostanie przystosowany do wsparcia operacji desantowych Royal Marines / Zdjęcie: ACA

Ministerstwo obrony W. Brytanii zapowiedziało, że co najmniej jeden z nowych lotniskowców typu Queen Elizabeth, które znajdują się obecnie w stoczni Babcock Marine w szkockim Rosyth, zostanie przystosowany do wsparcia operacji desantowych Royal Marines. Konstrukcja okrętu ulegnie modyfikacji, tak aby z jego pokładu mogły startować brytyjskie śmigłowce uderzeniowe i transportowe, używane do przerzucania jednostek w rejon walk.

Modyfikacji najprawdopodobniej poddany zostanie 2. z brytyjskich lotniskowców, HMS Prince of Wales (R09, Pierwsza załoga HMS Prince of Wales, 2016-01-28), który rozpocznie służbę dopiero na początku lat 2020. Przygotowania do testów morskich pierwszej z jednostek, HMS Queen Elizabeth (R08) są już bowiem zbyt zaawansowane, aby przeprowadzić dodatkowe prace stoczniowe (Odbiór HMS Queen Elizabeth, 2016-03-14).

HMS Prince of Wales zastąpi w nowej roli śmigłowcowiec HMS Ocean (L 12, Osprey na HMS Ocean, 2015-10-06), który obecnie pełni rolę okrętu flagowego Royal Navy (Nowy okręt flagowy Royal Navy, 2015-06-01). Jesienią 2015 Londyn zapowiedział wycofanie jednostki ze służby. Śmigłowcowiec najprawdopodobniej zostanie spisany ze stanu floty w 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.