Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja JS Kaga

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 lipca 2018

Japońskie Morskie Siły Samoobrony skierują śmigłowcowiec JS Kaga w rejon Morza Południowochińskiego i Oceanu Indyjskiego na dwumiesięczną misję.

JS Kaga będzie stał na czele zespołu japońskich okrętów, które jesienią udadzą się na misję rejon Morza Południowochińskiego i Oceanu Indyjskiego. Przed rokiem podobne zadanie wykonał pierwszy ze śmigłowcowców typu Izumo, JS Izumo / Zdjęcie: MO Japonii

Według agencji Reuters Kaijō Jieitai (Japońskie Morskie Siły Samoobrony) wyślą we wrześniu śmigłowcowiec JS Kaga (DDH 184), typu Izumo w rejon Morza Południowochińskiego i Oceanu Indyjskiego (JS Kaga w linii, 2017-03-23). Okręt i druga towarzysząca mu jednostka, która będzie służyła do jego ochrony, mają spędzić na misji dwa miesiące.

W tym czasie zespół okrętów będzie wypełniał zadania związane m.in. z prezentacją japońskiej bandery w rejonie, a także zacieśnianiem współpracy z lokalnymi partnerami poprzez kurtuazyjne wizyty w portach morskich zaprzyjaźnionych państw, jak Indonezja, Indie i Sri Lanka oraz prowadzenie ćwiczeń morskich z azjatyckimi partnerami.

Jednakże, wydaje się, że głównym celem misji JS Kaga będzie zademonstrowanie sprzeciwu władz w Tokio wobec polityki regionalnej ChRL. Japonia, podobnie jak USA, wyrażają dezaprobatę w stosunku do sporów terytorialnych Pekinu z innymi państwami basenu Morza Południowochińskiego oraz działań na zasadzie faktów dokonanych, które przejawiają się tworzeniem sztucznych wysp na tym akwenie i rozbudową infrastruktury wojskowej na nich (ChRL krytykuje amerykańską prowokację, 2018-05-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.