Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ARJ21 operuje z Daocheng

Lotnictwo cywilne, 30 lipca 2020

Jeden z prototypowych samolotów komunikacji regionalnej COMAC ARJ21 (zn. rej. B-001P) wykonał próbne loty z portu lotniczego Daocheng-Yading w Tybecie. Jest to najwyżej położone lotnisko świata, znajdujące się na wysokości 4411 m npm (Próby A320neo w Tybecie, 2016-04-08).

ARJ21 podchodzi do lądowania na lotnisku Daocheng-Yading / Zdjęcie: COMAC

Jak poinformował producent, koncern Commercial Aircraft Corporation of China, podczas prób zweryfikowano niezawodność i osiągi samolotu w warunkach operowania z lotnisk położonych w górach, na co położono nacisk podczas jego konstruowania.

ARJ21 już wcześniej przeszedł próby operowania z lotnisk położonych na dużej wysokości, wykonując w czerwcu 2013 loty z Golmud (2842 m npm) i we wrześniu 2017 z Huatugou (2905 m npm), położonych w prowincji Qinghai w północno-zachodnich Chinach.

W czerwcu br. trzy seryjne ARJ21 zostały dostarczone głównym krajowym przewoźnikom, co było oficjalnym rozpoczęciem eksploatacji tego typu w ChRL (Przekazanie ARJ21, 2020-06-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.