Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przygotowanie modernizacji norweskich fregat

Transakcje, Marynarka wojenna, Przemysł stoczniowy, 01 lutego 2022

W ostatnich dniach stycznia br. Navantia i norweska Forsvarsmateriell (Agencja ds. zaopatrywania sił zbrojnych) podpisały porozumienie dotyczące rozszerzenia zakresu współpracy. Jest ono związane ze wsparciem technicznym hiszpańskiej grupy stoczniowej w planowanej modernizacji 4 norweskich fregat typu Fridtjof Nansen.

Planowana modernizacja pozwoli wydłużyć czas eksploatacji fregat typu Fridtjof Nansen / Zdjęcie: MO Norwegii

Zawarte porozumienie zobowiązuje Navantię do przeprowadzenia audytu konfiguracji fregat, które były przyjmowane do służby w latach 2006-2011. W Norwegii za organizację eksploatacji okrętów i wprowadzanie modyfikacji odpowiadała Forsvarsmateriell, co może oznaczać że nieznacznie różnią się od fabrycznie nowych jednostek zbudowanych przez Navantię. Hiszpańskie przedsiębiorstwo odpowiadało z kolei za wsparcie cyklu użytkowania okrętów na podstawie umowy zawartej w 2013 z Forsvarets Logistikkorganisasjon (Organizacją Logistyki Obronnej) (Wsparcie norweskich fregat, 2017-04-04).

Podpisane niedawno porozumienie rozszerza zakres norwesko-hiszpańskiej współpracy, przygotowując grunt pod modernizację i wydłużenie czasu eksploatacji fregat typu Fridtjof Nansen (Norwegia kupuje kolejne NSM, 2021-11-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.