Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Azjatycka misja Carabiniere

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 grudnia 2016

Włoska fregata rakietowa Carabiniere opuściła port morski w La Spezia i skierowała się w rejon Azji Południowo-Wschodniej.

Przed kilkoma dniami włoska fregata rakietowa zapoczątkowała pierwszą misję bojową, która będzie prowadzona w rejonie Azji Południowo-Wschodniej i nieopodal Australii / Zdjęcie: Michał Jarocki

W ubiegły tygodniu włoska fregata rakietowa Carabiniere (F593), typu FREMM, opuściła bazę morską w La Spezia na północnym zachodzie kraju i skierowała się w rejon nowej misji bojowej. Przez najbliższe 4 miesiące załoga okrętu będzie prowadzić działania operacyjne w Azji Południowo-Wschodniej i nieopodal Australii. W tym czasie włoska jednostka przejdzie ponad 37 tys. km i odbędzie wizyty portowe w ponad 10 miastach, w tym Kolombo na Sri Lance, indonezyjskiej Dżakarcie, Singapurze, Karaczi w Pakistanie i Maskacie w Omanie.

Głównym zadaniem Carabiniere będzie przemierzanie wybranych akwenów i reagowanie na pojawiające się zagrożenia, w tym działania piratów morskich i lokalnych ugrupowań ekstremistycznych. Włoska jednostka będzie prowadzić działania operacyjne wspólnie z lokalnymi sojusznikami. Weźmie też udział w serii ćwiczeń morskich.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że do zadań Carabiniere należeć będzie również prezentacja włoskiej bandery w regionie i promocja potencjału technicznego rodzimego przemysłu stoczniowego. Okręt zbudowała grupa Fincantierii, która jest jednym z 3 oferentów zaproszonych do udziału w ostatnim etapie przetargu na 9 nowoczesnych fregat rakietowych dla królewskiej marynarki wojennej Australii (Powstało Fincantieri Australia, 2016-12-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.