Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie testy Cristóbal Colón

Marynarka wojenna, 30 czerwca 2015

Najnowsza z hiszpańskich fregat rakietowych typu Álvaro de Bazán uzyska w 2016 całkowitą zdolność operacyjną, po przejściu miesięcznych testów ogniowych u wschodnich wybrzeży USA.

Marynarka wojenna Hiszpanii wyśle wiosną 2016 do USA Cristóbal Colón (F 105), najnowszą fregatę rakietową typu Álvaro de Bazán. Okręt przejdzie serię testów ogniowych, które pozwolą mu uzyskać całkowitą zdolność operacyjną i rozpocząć pierwsze misje bojowe / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Dowództwo Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii) potwierdziło plan wysłania w 2016 do USA Cristóbal Colón (F 105), najnowszej fregaty rakietowej typu Álvaro de Bazán. Okręt przejdzie na przełomie maja i czerwca przyszłego roku serię morskich prób ogniowych, w wyniku których uzyska całkowitą zdolność operacyjną i rozpocznie pierwsze misje bojowe. Jednostkę odebrano jesienią 2013 (Hiszpania odbiera Cristóbal Colón, 2013-11-13).

Testy zostaną przeprowadzone na terenie należącego do Naval Sea Systems Command (NAVSEA) ośrodka Surface Combat Systems Center, którego siedziba mieści się w NASA Wallops Flight Facility na wyspie Wallops w Wirginii. US Navy wydzieli na potrzeby prób jeden z niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, które wyposażono w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis, podobnie jak hiszpańskie jednostki typu Álvaro de Bazán.

Scenariusz prób będzie zakładał m.in. wykrycie, identyfikację i neutralizację nadlatujących pocisków rakietowych lub nieprzyjacielskich statków powietrznych, symulowanych przez bezzałogowe cele latające. Hiszpańska fregata zniszczy zagrożenie przy użyciu pocisków przeciwlotniczych RIM 66 Standard SM-2MR Block IIIA i RIM 162 ESSM.

Armada Española organizuje testy ogniowe fregat rakietowych typu Álvaro de Bazán standardowo rok po ich odbiorze i na kilkanaście miesięcy przed rozpoczęciem misji bojowych. Opóźnienie powstałe w przypadku najnowszej i zarazem ostatniej z jednostek omawianego typu jest wynikiem problemów finansowych resortu obrony (Co z hiszpańskim budżetem obronnym?, 2013-11-14). Przedstawiciele ministerstwa zapewnili w rozmowie z lokalnymi mediami, że w nowym budżecie obronnym państwa znajdą się środki na realizację omawianego przedsięwzięcia (Hiszpania zwiększa budżet obronny, 2014-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.