Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie norweskich fregat

Marynarka wojenna, 04 kwietnia 2017

Hiszpańska Navantia przedłużyła umowę na wsparcie techniczne norweskich fregat rakietowych typu Fridtjof Nansen.

Norwegia przedłużyła umowę z Navantią ws. wsparcia technicznego fregat rakietowych typu Fridtjof Nansen (na zdjęciu HNoMS Fridtjof Nansen) / Zdjęcie: MO Norwegii

Hiszpańska grupa stoczniowa Navantia porozumiała się z Forsvarsmateriell (rządową Agencją Zaopatrywania) w sprawie przedłużenia obowiązującej od 2013 umowy na wsparcie techniczne norweskich fregat rakietowych typu Fridtjof Nansen (Wsparcie techniczne dla Fridtjof Nansen, 2013-06-28). Kontrakt zawarto na 5 lat. Usługi będą świadczone bezpośrednio w Norwegii.

Navantia będzie odpowiedzialna za wsparcie techniczne okrętów, w tym pomoc w planowaniu i prowadzeniu przeglądów remontowych, naprawy lub wymianę wyposażenia oraz modernizację systemów pokładowych (Modernizacja norweskich fregat, 2016-11-24). Producent ma też koordynować dostawę część zamiennych oraz pomagać w szkoleniu personelu obsługowego.

Sjøforsvaret (królewska marynarka wojenna Norwegii) dysponuje 5 fregatami rakietowymi typu Fridtjof Nansen. Okręty zbudowano w hiszpańskim Ferrol na północnym-zachodzie kraju i wprowadzono do służby w l. 2006-2011. Oparto je na projekcie hiszpańskich fregat typu Álvaro de Bazán (ESPS Cristobal Colon w Australii, 2017-03-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.