Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy wiceminister obrony narodowej

Strategia i polityka, 13 listopada 2009

Wczoraj w siedzibie MON minister Bogdan Klich wręczył Marcinowi Idzikowi nominację na stanowisko Podsekretarza Stanu w MON do spraw Uzbrojenia i Modernizacji. Dotychczasowy wiceminister, Zenon Kosiniak-Kamysz odchodzi na stanowisko ambasadora RP w Kanadzie.

O rezygnacji Zenona Kosiniak-Kamysza, zawodowego dyplomaty, ściągniętego do MON przez Radosława Sikorskiego, mówiło się od kilku miesięcy. Ostatecznie został skierowany do Ottawy.

Jego następca jest stosunkowo młodym (ur. 1975) prawnikiem, bliskim współpracownikiem obecnego szefa MON, Bogdana Klicha, jeszcze z czasów, gdy był on europosłem.

Według oficjalnej informacji resortu obrony Marcin Idzik: ukończył studia podyplomowe z zakresu finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Posiada uprawnienia audytora wewnętrznego, potwierdzone egzaminem złożonym przed Ministrem Finansów. W MON pracuje od początku 2008 r. najpierw jako Radca Generalny - pełnomocnik MON ds. Procedur Antykorupcyjnych, a od czerwca 2009 jako Dyrektor Biura ds. Procedur Antykorupcyjnych. Od lipca wykonywał zadania Radcy Koordynatora w Pionie Uzbrojenia i Modernizacji. Przed pracą w MON związany był z sektorem samorządowym (był dyrektorem wydziału w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie).

Ocena jego dotychczasowej działalności nie jest jednoznaczna. Warto przypomnieć, że pod okiem Marcina Idzika, MON zakupiło m.in. niepotrzebne Siłom Zbrojnym samoloty transportowe Bryza (Karmienie nowotworu), by wesprzeć amerykańską spółkę w Mielcu, i dokonywało wielu innych, budzących poważne wątpliwości transakcji, a z niejasnych przyczyn blokowało inne, dotyczące zakupów ważnych dla żołnierzy walczących w Afganistanie (bsl, śmigłowce itp., MON chce 5 Mi-17).

Nowy wiceminister już w najbliższym czasie będzie musiał uporać się z istotnymi programami zakupowymi, w tym taktycznych bsl dla polskiego kontyngentu w Afganistanie czy samolotów LIFT.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.