Hensoldt otrzymał zamówienie Federalnego Urzędu ds. Sprzętu, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Bundeswehry (BAAINBw) na dostawę celowników Dynahawk przeznaczonych dla broni wsparcia piechoty. Wartości umowy nie ujawniono, podając jedynie, że jest to kilka milionów euro. Dostawy celowników mają być realizowane od tego roku do 2025, z opcją zwiększenia zamówienia i dostaw w 2026.
Bundeswehra użytkuje już systemy Dynahawk, które Hensoldt dostarczał w poprzednich latach. Celowniki mają znacząco zwiększać szansę trafienia celu pierwszym pociskiem, w tym celów na dalekim dystansie i poruszających się. Są one zintegrowane z dwoma systemami uzbrojenia używanymi przez Bundewehrę, w tym granatnikami Wirkmittel 90 (lokalne oznaczenie RGW90) i pocisków kierowanych Leichte Wirkmittel 1800+ (Enforcer) nie wymagając żadnych modyfikacji. Producent deklaruje również integrację z działami bezodrzutowymi Carl-Gustaf i granatnikami Panzerfaust 3 (Przedprodukcyjny RGW110 HH-T, 2022-06-19, Ukraina zamówiła niemieckie granatniki, 2022-03-28, Enforcery dla Bundeswehry, 2020-01-02).
Standardowo Dynahawk mają kanał optyczny ze stałym powiększeniem 5,5x. Celownik umożliwia identyfikację celu wielkości człowieka z dystansu 1200 m i standardowego celu NATO z odległości 2400 m. Do strzelania w nocy może być używana przystawka noktowizyjna. Zasilany jest z 4 baterii CR 123. Wraz z bateriami i montażem celownik waży 2200 g.
Celownik ma wbudowany kalkulator balistyczny do wyliczania nastaw do strzelania. Poza kanałem optycznym integruje on dalmierz laserowy o zasięgu do 2100 m i sensory do pomiaru warunków atmosferycznych (temperatura, ciśnienie powietrza) i sensor do pomiaru prędkości kątowej. Może on pracować w kilku trybach do strzelania do celów stacjonarnych i poruszających się. Za jego pomocą można również zaprogramować moment detonacji głowicy pocisku w przypadku amunicji programowalnej .