Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe dywizje Bumaru

Przemysł zbrojeniowy, 30 października 2012

Od 1 stycznia 2013 Grupa Bumar zamierza wprowadzić nowy podział dywizji. Zniknie Bumar Żołnierz. Dawne PCO stanie się liderem Bumaru Elektronika, poinformował dzisiaj prezes Grupy, Krzysztof Krystowski.

Trójwspółrzędna stacja radiolokacyjna średniego zasięgu TRS-15, jeden z produktów dywizji Bumar Elektronika. Władze Grupy Bumar łączą z polskimi systemami rozpoznania ogromne nadzieje, w związku z koniecznością odtworzenia rodzimego systemu obrony przeciwlotniczej / Zdjęcie: Bumar Elektronika

Dywizja Bumar Żołnierz zostanie rozwiązana. Jej dotychczasowy lider, dawnej Przemysłowe Centrum Optyki (PCO) przejmie niedawno utworzoną z CNPEP RADWAR i Państwowego Instytutu Telekomunikacji (PIT) dywizję Bumar Elektronika. Połączenie z PCO pozwoli wzmocnić znacznie osłabioną część produkcji elektronicznej Grupy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wszystkie te przedsiębiorstwa znajdują się praktycznie w jednym miejscu.

Zakłady Mechaniczne Tarnów i miejscowy OBRSM (obecnie wchodzące w skład Bumaru Żołnierz) wraz z Zakładami Mechanicznymi Bumar Łabędy i OBRUM Gliwice utworzą jedną grupę kapitałową Bumar Ląd. Fabryka Broni Łucznik (Nowa FB coraz bliżej, 2012-10-15) oraz Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol (Zamówienie dla Maskpolu na MP-6 i FOO-1, 2012-10-15) będą działały jako samodzielne podmioty. Nowy podział ma obowiązywać od 1 stycznia 2013, choć jego wejście w życie wymagać będzie jeszcze pewnego czasu na załatwienie kwestii formalno-prawnych.

Prezes Grupy, Krzysztof Krystowski poinformował również, że na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku do Bumaru Ląd powinna wejść Huta Stalowa Wola, która stanie się liderem dywizji. Związane to jest z potencjałem tego dużego przedsiębiorstwa (zobacz np.: Kraby dla 11. MPA, 2012-10-08). Warunkiem jest podjęcie przez rząd ostatecznych decyzji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.