Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza eskadra F-35 już jutro

Lotnictwo wojskowe, 19 listopada 2012

Na jutro Korpus Piechoty Morskiej USA (USMC) zaplanował ceremonię uroczystego wprowadzenia do służby pierwszej operacyjnej eskadry myśliwców wielozadaniowych F-35B Lightning II.

Osiągnięcie operacyjności przez 121. Marine Fighter Attack Squadron nie jest w tym przypadku jednoznaczne z uzyskaniem przez nią pełnej gotowości bojowej. Formacja wyposażona będzie dopiero bowiem w jeden myśliwiec F-35B, który przybył do Yumy w zeszłym tygodniu / Zdjęcie: Flightglobal

Uroczystość odbędzie się we wtorek na terenie Marine Corps  Air Station Yuma (Arizona). Pierwszą formacją wyposażoną w Lightningi zostanie 121. Marine All Weather Fighter Attack Squadron, wcześniej operująca jako 3. MAW wyposażona w myśliwce F/A-18 Hornet.

Informacja na ten temat nie jest zaskoczeniem. Na początku br., anonimowi przedstawiciele USMC zapowiadali wprowadzenie do służby pierwszej eskadry F-35B jeszcze tej jesieni. Miałoby to zostać zrealizowane, m.in. dzięki pominięciu, formalnie wymaganego w takich przypadkach, poddania samolotów ostatecznym procedurom weryfikującym ich zdatność do pełnienia służby. Jeżeli udałoby się zrealizować powyższe plany (choć jest to mało prawdopodobne), USMC jako pierwszy rodzaj sił zbrojnych USA, zacząłby operacyjnie wykorzystywać F-35.

Pod koniec sierpnia br. USMC informował o planach rozpoczęcia lotów szkoleniowych na stacjonujących w bazie wojsk lotniczych Eglin myśliwcach wielozadaniowych F-35B (Szkolenie na F-35B, 2012-08-25). Warto przypomnieć, że Korpus Piechoty Morskiej jeszcze do niedawna realizował testy powietrzne samolotów, związane m.in. z przeprowadzaniem procedury tankowania (Pierwsze tankowanie F-35 USMC, 2012-10-12).

Docelowo myśliwce USMC mają operować z pokładów wykorzystywanych obecnie okrętów desantowych typu Wasp, a w przyszłości z planowanych do wprowadzenia do służby okrętów typu America (LHA 6 oficjalnie jako USS America, 2012-10-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.