Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrowersje wokół Hagela

Strategia i polityka, 09 stycznia 2013

Nominacja Chucka Hagela na stanowisko sekretarza obrony USA wzbudziła obawy części amerykańskich senatorów o kształt przyszłej polityki Waszyngtonu w stosunku do Izraela i irańskiego programu nuklearnego.

Chuck Hagel w czasie ogłoszenia jego nominacji na stanowisko sekretarza obrony przez prezydenta Baracka Obamę / Zdjęcie: The New Yorker

Nominacja Hagela na szefa Pentagonu została ogłoszona przedwczoraj, choć mówiło się o niej od dłuższego czasu (Republikanin szefem Pentagonu?, 2013-01-06). Ma on zastąpić na tym stanowisku Leona Panettę. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą amerykańscy senatorowie. Duża część członków izby wyższej amerykańskiego parlamentu krytykuje jednak Hagela za jego stosunek do Izraela (bardziej powściągliwy niż większości poprzedników) oraz promowanie dyplomatycznych rozwiązań problemu irańskiego programu nuklearnego. Kongres jest uważany za najbardziej przychylną Tel Awiwowi instytucję władzy w USA (Większe dotacje USA dla Izraela, 2008-07-01).

Krytycznie wobec nominacji Hagela wypowiadają się też izraelskie władze. Obawiają się one, że kandydat na szefa resortu obrony spowoduje ochłodzenie obustronnych stosunków. Zdaniem części miejscowych komentatorów, mogłoby to doprowadzić do sytuacji, w której ewentualny atak na Iran musiałby być realizowany wyłącznie siłami Izraela (Izrael kupi 10 tys. bomb precyzyjnych, 2012-12-12). Wywołuje to zrozumiałe obawy co do skuteczności uderzenia i potencjalnej siły kontrreakcji ze strony Teheranu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.