Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Republikanin szefem Pentagonu?

Strategia i polityka, 06 stycznia 2013

Jutro prezydent USA Barack Obama ma ogłosić zamiar nominowania republikanina Chucka Hagela na stanowisko szefa Pentagonu. Jego kandydaturę będzie musiał zatwierdzić Senat.

Chuck Hagel z ówczesnym kandydatem na prezydenta, Barackiem Obamą, w czasie spaceru po stolicy Jordanii – Ammanie. Hagel i Obama od lat są dobrymi znajomymi / Zdjęcie: msn

66-letni Chuck Hagel walczył w Wietnamie. Jest byłym senatorem ze stanu Nebraska. Pełniąc tę funkcję, krytykował wojnę w Iraku i sankcje wobec Iranu, mające wymusić jego rezygnację z programu atomowego, uważając je za nieskuteczne. Występował też przeciw kosztownemu popieraniu Izraela, często wypowiadając się na temat lobby żydowskiego w Waszyngtonie.

Obecnym sekretarzem obrony USA jest Leon Panetta (Nowa strategia USA, 2012-06-01). Pełni tę funkcję od lipca 2011. W listopadzie po raz pierwszy powiedział, że zamierza z niej zrezygnować. Nie podał jednak wówczas terminu planowanej dymisji.

Propozycja Obamy może natrafić na silny opór w Senacie. Portal Politico, który powołuje się na informatorów z Partii Demokratycznej, twierdzi, że wpływowe grupy republikanów (w tym neokonserwatyści) i kontrolujących Senat demokratów (lobby proizraelskie i homoseksualne) będą protestować przeciwko kandydaturze Hagela. Rezerwowymi kandydatami prezydenta mają być Michèle Flournoy (Nie będziemy tarczą?, 2009-10-19), była podsekretarz stanu w Departamencie Obrony specjalizująca się w obronie przeciwrakietowej, i Ashton Carter, obecny podsekretarz stanu w Pentagonie.

Proponując nowego szefa Pentagonu prezydent Obama będzie chciał też zapełnić wakat na stanowisku szefa CIA po dymisji Davida Petraeusa. Nieoficjalnie wiadomo, że kandydatami są John Brennan, doradca Białego Domu do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego i walki z terroryzmem, oraz Mike Morrell, obecnie dyrektor w CIA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.