Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy FELIN VBCI

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 04 lutego 2013

Francuska agencja zamówień wojskowych DGA poinformowała o dostarczeniu wojskom lądowym, pierwszego VBCI przygotowanego do współpracy z system żołnierza przyszłości FELIN.

Transporter opancerzony FELIN VBCI 8x8 zapewnia wsparcie 9-osobowej drużyny piechoty wyposażonej w indywidualne systemy walki FELIN / Zdjęcie MO Francji

Zmodernizowany kołowy transporter opancerzony, noszący nową nazwę FELIN VBCI, to pierwszy w armii francuskiej pojazd wpięty w cyfrowy system zarządzania polem walki. Zapewnia on, przy wykorzystaniu podsystemów wymiany informacji o sytuacji taktycznej z własnych i zewnętrznych środków obserwacji pola walki, wsparcie dla 9-osobowej drużyny francuskich żołnierzy przyszłości FELIN (Fantassin a Équipements et Liaisons INtégrés – zintegrowany system wyposażenia i łączności piechura). Dodatkowo wóz wyposażony został w gniazda ładowania akumulatorów zasilających wyposażenie elektroniczne wszystkich członków drużyny, jak i 3-osobowej załogi.

Do tej pory francuskie wojska lądowe zamówiły systemy FELIN dla 22 588 żołnierzy (FELIN dla 5 pułków, 2008-04-14). Zgodnie z planami Armée de terre do nowego standardu zostaną doprowadzone 445 dotychczas dostarczone transportery opancerzone VBCI, jak i pozostałe wozy z 630 zamówionych. Za dostosowanie wszystkich pojazdów do wersji FELIN VBCI odpowiadają producent wozu Nexter Systems Truck Defence (Nowy kontrakt na VBCI, 2008-12-23) oraz dostawca systemu żołnierza przyszłości Sagem-Safram (FELIN w służbie, 2010-10-21, FELIN na półmetku, 2012-12-17). Program ma się zakończyć w 2015, od tego roku planowane jest wprowadzenie kolejnej ulepszonej wersji FELIN V2.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.