Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy SUPERAV

Wojska lądowe, 09 maja 2013

BAE Systems poinformowało o zakończeniu 12-dniowych testów zdolności amfibijnych transportera SUPERAV 8x8. Pojazd bierze udział w organizowanym przez Korpus Piechoty Morskiej (USMC) konkursie Marine Personnel Carrier (MPC).SUPERAV 8x8 to wspólna oferta zespołu BAE Systems USA/IVECO. W czasie niedawnych testów, wóz potwierdził zdolność do samodzielnego operowania na polu walki, mogąc zabrać na pokład zaopatrzenie dla załogi i członków zespołu bojowego na ponad 3 dni. Testowany był także czas potrzebny do desantowania  wzmocnionego zespołu Marines (wynik: poniżej 17 s) / Zdjęcie: BAE Systems

Zakończone niedawno testy realizowane były na terenie ośrodka szkoleniowego Marine Corps Base Camp Pendleton w Kalifornii, podobnie jak w przypadku innej konstrukcji biorącej udział w MPC, oferowanego przez Lockheed Martin i fińską Patrię Land Systems wozu Havoc (odmiana AMV 8x8) (Testy amfibijne Havoca, 2013-04-08).

Przeprowadzone próby koncentrowały się na ewaluacji zdolności amfibijnych transportera, zarówno w przypadku operowania na pełnym morzu, jak i strefach przybrzeżnych. Ocenie poddawana była m.in. szczelność kabiny wewnętrznej pojazdu oraz jego zdolność do transportowania części wzmocnionego oddziału Marines, składającego się z 17 żołnierzy.

W nadchodzących miesiącach startujące w MPC konstrukcje poddane zostaną kolejnej serii prób. Tym razem oceniana będzie m.in. ich przeżywalność na polu walki. Próby te zrealizowane zostaną na terenie Nevada Automotive Test Center.

Chociaż testy wytrzymałościowe pojazdów są z punktu widzenia USMC mniej istotne niż próby zdolności amfibijnych, ich wyniki również będą miały wpływ na proces wyłaniania zwycięzcy konkursu MPC. Otrzyma on zlecenie na dostawę 579 pływających, kołowych transporterów opancerzonych (Dwóch liderów w rywalizacji na MPC, 2012-11-20).

Warto przypomnieć, że poza SUPERAV (Premiera SUPERAV 8x8 w Brnie, 2009-05-10) i Havociem, w konkursie MPC udział bierze także m.in. TERREX 8x8 oferowany przez Science Applications International Corporation (SAIC) razem z ST Kinetics z Singapuru (Terrex w linii, 2009-09-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra