Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Systemhaus Eurocoptera

Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, 15 maja 2013

Wczoraj w zakładach w niemieckim Donauwörth Eurocopter otworzył centrum rozwoju śmigłowców – Systemhaus.

Wizualizacja Systemhaus / Rysunek: Eurocopter

W uroczystości wzięli udział: premier rządu Bawarii Horst Seehofer, prezes EADS Tom Enders i prezes Eurocoptera Guillaume Faury. Budowa Systemhaus rozpoczęła się w lipcu 2011. Eurocopter zainwestował w projekt ok. 100 mlm Euro. Budynek, którego łączna powierzchnia wynosi 30 tys. m2, jest największą inwestycją budowlaną na terenie Bawarii. Oprócz niego zbudowano także elektrociepłownię, która niemal całkowicie sprosta zapotrzebowaniu zakładów w Donauwörth.

Systemhaus jest jedną z inwestycji, które EADS wdraża w Bawarii. Premium AEROTEC oficjalnie otworzyło nowe centrum inżynierskie w Augsburgu, Astrium buduje nowe zakłady produkcji silników w Ottobrunn, a w Ottobrunn powstaje nowy kampus badawczy.

Nowe centrum w Donauwörth umożliwi Eurocopterowi zarządzanie całym cyklem eksploatacji śmigłowców, począwszy od prac badawczo-rozwojowych i wytwarzania prototypów aż do produkcji zespołów i podzespołów i montażu końcowego wiropłatów. Prowadzone tam będą także przedsięwzięcia mające na celu udoskonalenie procesów szkolenia i obsługi technicznej, a także statków powietrznych.

Oprócz biur, w Systemhaus znajdą się nowoczesne stanowiska do prób i badań – symulatory, trenażery awioniki, laboratoria, centra prób oraz warsztat budowy prototypów. W nowym centrum realizowany będzie m.in. program rozwojowy śmigłowca X9. Mieścić się tam będzie również Centrum Wsparcia floty śmigłowców Bundeswehry – transportowych NH90 (Niemcy wysłali NH90 do Afganistanu, 2013-04-19) i CH-53 (Pierwszy CH-53GA przekazany, 2012-09-14) i uderzeniowych Tigerów (Niemieckie Tigery w Afganistanie, 2012-12-17).

W Systemhaus zatrudnienie znajdzie około 900 osób z wytwórni w Ottobrunn w pobliżu Monachium. Dzięki temu liczba pracowników w Donauwörth wzrośnie do około 6500.

Projekt analogiczny do Systemhaus realizowany jest także w innych zakładach Eurocoptera – w Marignane na południu Francji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra