Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dzień Przemysłu T-X odłożony

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 maja 2013

US Air Force ogłosiły bezterminowe odłożenie Dnia Przemysłu związanego z przetargiem na samolot szkolno-treningowy T-X. Powodem są problemy finansowe.

Ze względu na odłożenie decyzji o poszukiwaniu następcy, stare i bardzo drogie w eksploatacji samoloty Northrop T-38 Talon pozostaną jeszcze długo w służbie, nawet po roku 2020

O problemach finansowych USAF poinformował ich sekretarz Michael Donley i szef sztabu gen. Mark Welsh podczas niedawnych przesłuchań w Kongresie dotyczących skutków sekwestracji. Według nich, obecny klimat nie sprzyja podejmowaniu decyzji generujących duże bieżące koszty. Oznacza to, że stare i bardzo drogie w eksploatacji Northropy T-38 Talon pozostaną jeszcze długo w służbie.

Wcześniej o braku środków na program zakupu T-X mówił szef szkolenia USAF, gen. Edward Rice (Kolejne opóźnienie T-X?, 2013-02-24). Informacja o rezygnacji z Dnia Przemysłu pojawiła się na oficjalnej stronie Federal Business Opportunities. Impreza została odłożona do odwołania, co może oznaczać kilka lat (F-35 za T-50, 2013-03-27, Chile odwołało przetarg na samoloty szkolne, 2013-04-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.