Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dzień Przemysłu T-X odłożony

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 maja 2013

US Air Force ogłosiły bezterminowe odłożenie Dnia Przemysłu związanego z przetargiem na samolot szkolno-treningowy T-X. Powodem są problemy finansowe.

Ze względu na odłożenie decyzji o poszukiwaniu następcy, stare i bardzo drogie w eksploatacji samoloty Northrop T-38 Talon pozostaną jeszcze długo w służbie, nawet po roku 2020

O problemach finansowych USAF poinformował ich sekretarz Michael Donley i szef sztabu gen. Mark Welsh podczas niedawnych przesłuchań w Kongresie dotyczących skutków sekwestracji. Według nich, obecny klimat nie sprzyja podejmowaniu decyzji generujących duże bieżące koszty. Oznacza to, że stare i bardzo drogie w eksploatacji Northropy T-38 Talon pozostaną jeszcze długo w służbie.

Wcześniej o braku środków na program zakupu T-X mówił szef szkolenia USAF, gen. Edward Rice (Kolejne opóźnienie T-X?, 2013-02-24). Informacja o rezygnacji z Dnia Przemysłu pojawiła się na oficjalnej stronie Federal Business Opportunities. Impreza została odłożona do odwołania, co może oznaczać kilka lat (F-35 za T-50, 2013-03-27, Chile odwołało przetarg na samoloty szkolne, 2013-04-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra