Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

INS Trikand przekazana

Marynarka wojenna, 01 lipca 2013

Marynarka wojenna Indii odebrała ostatnią z zamówionych w Rosji fregat rakietowych typu Talwar (Krivak III), INS Trikand.

Stępka pod INS Trikand została położona w 2008. Trzy lata później okręt został zwodowany. Wiosną br. jednostka rozpoczęła serię prób morskich. W najbliższym czasie fregata wyjdzie w morze w celu dotarcia do portu macierzystego w Indiach. Po jej ostatecznym wprowadzeniu do służby, będzie operowała na zachodnich  wodach Oceanu Indyjskiego / Zdjęcie: Livefist

Uroczystość przekazania okrętu marynarce wojennej Indii odbyła się w minioną sobotę na terenie stoczni Jantar w Kaliningradzie. W tym samym miejscu Indie odbierały pozostały fregaty, INS Tarkash (INS Tarkash przekazana, 2012-11-10) oraz INS Teg (INS Teg w Indiach, 2012-06-23). Wcześniej jednostka przechodziła próby morskie oceniające jej potencjał bojowy oraz funkcjonowanie podstawowych elementów i zespołów wyposażenia pokładowego (Trikand po pierwszych próbach morskich, 2013-03-18).

Przekazana przed kilkoma dniami INS Trikand była 3., ostatnią z fregat zamówionych przez Indie w ramach 2. transzy dostaw. Okręty zostały zakupione przez New Delhi w 2006. Ich zadaniem jest uzupełnienie wprowadzonych do służby na początku minionej dekady INS Talwar, INS Trishul i INS Tabar.

Co ciekawe, współpraca New Delhi z rosyjską stocznią najprawdopodobniej nie zakończy się wraz z przekazaniem INS Trikand. W kwietniu br., źródła zbliżone do indyjskiego resortu obrony informowały, że Indie rozważają złożenie zamówienia na kolejne 3 fregaty typu Talwar (Indie chcą zamówić kolejne Talwary, 2013-04-15).

Jego wartość szacowana jest nawet na 3 mld USD. W porównaniu do wcześniejszych jednostek, nowe okręty mają cechować się częściowo zmodyfikowanym wyposażeniem elektronicznym, w tym systemem kierowania ogniem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.