Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Carlo Margottini

Marynarka wojenna, 01 lipca 2013

Włoska Fincantieri poinformowała o wodowaniu kolejnej z fregat typu FREMM, przyszłej Carlo Margottini. Okręt ma zostać przekazany Marina Militare na początku 2014.

Program FREMM realizowany jest wspólnie przez Francję i Włochy. Za dostawę włoskich fregat odpowiada Orizzonte Sistemi Navali. Jest to spółka joint-venture Fincantieri, będąca głównym wykonawcą zlecenia (51% udziałów) oraz Finmeccanici, mniejszościowego udziałowca / Zdjęcie: Resboiu

Uroczystość wodowania okrętu odbyła się przed kilkoma dniami na terenie należącej do Fincantieri stoczni Riva Trigoso w Genui. Wzięli w niej udział przedstawiciele producenta okrętu oraz jego przyszłego użytkownika, Marina Militare. Matką chrzestną jednostki została Stefania Portaccio, siostrzenica włoskiego bohatera z czasów II wojny światowej.

W najbliższych miesiącach okręt poddawany będzie pracom wykończeniowym na terenie innej z należących do Fincantieri stoczni, Muggiano w La Spezia. Przekazanie okrętu Marina Militare zaplanowano w pierwszych miesiącach 2014.

Carlo Margottini jest 3. z włoskich fregat typu FREMM które zostały już zwodowane. Wcześniejsze uroczystości dotyczyły Virginio Fasan (Wodowanie Virginio Fasana, 2012-04-02) oraz Carlo Bergamini (na zdjęciu). Ta ostatnia trafiła do włoskiej marynarki wojennej na początku czerwca (Carlo Bergamini przekazana Włochom, 2013-06-06). Wcześniej okręt poddawany był próbom morskim oceniającym m.in. jego potencjał bojowy (Strzelanie z Carlo Bergamini, 2012-12-14).

Zwodowana w ostatnich dniach Carlo Margottini jest 2. z 4 fregat budowanych w konfiguracji ZOP. Podobnie jak wspomniana wcześniej Virginio Fasan. Jednostki te są uzbrojone w 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km.

Nieco inne uzbrojenie przenoszą fregaty w wersji wielozadaniowej, jak Carlo Bergamini czy Luigi Rizzo, której budowa rozpoczęła się w marcu (Montaż kolejnej FREMM dla Włoch, 2013-03-08). Zostały one wyposażone m.in. w 127-mm armatę morską Otobreda 127/64 LW.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.