Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy australijski MH-60R

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 lipca 2013

Amerykański Sikorsky Aircraft poinformował o przekazaniu US Navy pierwszego australijskiego śmigłowca MH-60R.

Przekazany US Navy pod koniec czerwca pierwszy australijski MH-60R ma oficjalnie wejść do służby w RAN w grudniu br. W chwili obecnej w zakładach Sikorsky w Stratford w Connecticut trwa budowa kolejnych 3 wiropłatów. Mają one trafić do Australijczyków na początku 2014. Wszystkie 24 zamówione wiropłaty powinny znaleźć się w linii do końca 2016 / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość przekazania odbyła się jeszcze pod koniec czerwca, jednak producent poinformował o niej dopiero teraz. Warto zaznaczyć, że zaledwie 3 dni wcześniej, MH-60R został oblatany (Pierwszy Romeo dla Australii, 2013-07-03).

Przekazanie pierwszego australijskiego MH-60R US Navy wymusza forma porozumienia o dostawach tych śmigłowców królewskiej marynarce wojennej Australii (RAN). Przedsięwzięcie realizowane jest bowiem w ramach rządowego programu Foreign Military Sale. W związku z czym, to amerykańska marynarka wojenna występuje tu jako bezpośredni podmiot zamawiający.

Co ciekawe, australijski MH-60R jest zarazem 401. śmigłowcem rodziny MH-60, który został przekazany US Navy przez Sikorsky Aircraft. Przed kilkoma dniami amerykański producent informował o dostawie marynarce wojennej USA 400. wiropłata omawianego typu. W chwili obecnej użytkuje ona bezpośrednio 166 MH-60R oraz 234 MH-60S (Cztery setki MH-60 dla US Navy, 2013-07-25).

Umowa o zakupie przez Australię 24 śmigłowców została zawarta w 2011 (Australijczycy wybrali MH-60R, 2011-06-16). Po ich wprowadzeniu do służby, mają one zastąpić 16 wiropłatów pokładowych S-70B-2. Australijskie MH-60R mają bazować m.in. na pokładach fregat typu Anzac (Modernizacja Anzac, 2012-12-13), a w przyszłości także niszczycieli przeciwlotniczych (AWD) typu Hobart (Mostek pierwszego AWD, 2013-06-05). Z myślą o ich przyszłym użytkowaniu Canberra zdecydowała się w ostatnim czasie na zakup torped MK 54 (Australia chce zakupić torpedy MK 54, 2013-07-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.