Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australijskie MH-60R gotowe do służby w 2020

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 10 października 2013

Zakupione przez  Australię śmigłowce MH-60R Romeo uzyskają całkowitą zdolność operacyjną nie wcześniej niż w 2020.

Poza niszczycielami przeciwlotniczymi typu Hobart, australijskie MH-60R Romeo mają stacjonować również na pokładach fregat typu Anzac / Zdjęcie: RAN

W 2011 dowództwo Królewskiej Marynarki Wojennej Australii (RAN) podjęło decyzję o zakupie 24 produkowanych przez Sikorsky Aircraft śmigłowców MH-60R (Australijczycy wybrali MH-60R, 2011-06-16). Wartość zawartego wówczas porozumienia wyniosła ponad 3 mld USD.

Dostawy pierwszych śmigłowców już się rozpoczęły (Pierwszy australijski MH-60R, 2013-07-31, Pierwszy Romeo dla Australii, 2013-07-03). Wszystkie wiropłaty mają zostać przekazane RAN do 2014. Co ciekawe, całkowitą zdolność operacyjną (FOC), australijskie MH-60R osiągną nie wcześniej niż w 2020.

Stanie się tak ze względu na konieczność dokonania częściowej przebudowy niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart, na których Romeo mają docelowo stacjonować (Kil Hobarta skompletowany, 2013-07-09). Aby przystosować te okręty do bazowania MH-60R, niezbędna będzie modyfikacja konstrukcji ich hangaru oraz oświetlenia na pokładzie lotniczym. Nim do tego dojdzie, jednostki dysponować będą śmigłowcami pokładowymi S-70B-2.

Działania te będą możliwe dopiero po wprowadzeniu okrętów do służby, a więc po 2019, według obecnych planów RAN. Wiąże się to z kilkuletnim opóźnieniem w procesie uzyskiwania FOC przez australijskie Romeo, do czego miało dojść niedługo po odebraniu ostatniego wiropłata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.