Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MON ostatecznie wybrało Mastera

Lotnictwo wojskowe, 10 lutego 2014

Sprawdzenie weryfikacyjne samolotu M-346 Master zakończyło się wynikiem pozytywnym.

M-346 Master podczas prób w Dęblinie / Zdjęcie: Tomasz Białoszewski

MON poinformowało o zakończeniu sprawdzenia weryfikacyjnego włoskiego samolotu szkolenia zaawansowanego M-346 Master, stanowiącego element zamówienia SZ RP na zintegrowany system szkolenia zaawansowanego (Advanced Jet Trainer, AJT).

Jak już informowaliśmy, M-346 został poddany ocenie (sprawdzeniu weryfikacyjnemu) w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Próby przeprowadzono w dniach 3-5 lutego (Master już w Dęblinie, 2014-02-03). Ich przebieg był zgodny z zasadami i w zakresie określonym w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

Sprawdzenie, które dokonywane było przy udziale komisji powołanej do przeprowadzenia postępowania i grupy sprawdzenia weryfikacyjnego potwierdziło, iż samolot spełnia te wymagania. W związku z powyższym dokonano formalnego wyboru oferty złożonej przez firmę Alenia Aermacchi S.p.A. (Przetarg na AJT jeszcze nierozstrzygnięty, 2013-12-24).

Podpisanie ostatecznej umowy pomiędzy MON i włoskim przedsiębiorstwem przewidywane jest w I kwartale br. Przypomnijmy, że na jej mocy Siły Powietrzne otrzymają 8 samolotów M-346. Opcjonalnie możliwy jest zakup 4 kolejnych Masterów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.