Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MON ostatecznie wybrało Mastera

Lotnictwo wojskowe, 10 lutego 2014

Sprawdzenie weryfikacyjne samolotu M-346 Master zakończyło się wynikiem pozytywnym.

M-346 Master podczas prób w Dęblinie / Zdjęcie: Tomasz Białoszewski

MON poinformowało o zakończeniu sprawdzenia weryfikacyjnego włoskiego samolotu szkolenia zaawansowanego M-346 Master, stanowiącego element zamówienia SZ RP na zintegrowany system szkolenia zaawansowanego (Advanced Jet Trainer, AJT).

Jak już informowaliśmy, M-346 został poddany ocenie (sprawdzeniu weryfikacyjnemu) w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Próby przeprowadzono w dniach 3-5 lutego (Master już w Dęblinie, 2014-02-03). Ich przebieg był zgodny z zasadami i w zakresie określonym w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

Sprawdzenie, które dokonywane było przy udziale komisji powołanej do przeprowadzenia postępowania i grupy sprawdzenia weryfikacyjnego potwierdziło, iż samolot spełnia te wymagania. W związku z powyższym dokonano formalnego wyboru oferty złożonej przez firmę Alenia Aermacchi S.p.A. (Przetarg na AJT jeszcze nierozstrzygnięty, 2013-12-24).

Podpisanie ostatecznej umowy pomiędzy MON i włoskim przedsiębiorstwem przewidywane jest w I kwartale br. Przypomnijmy, że na jej mocy Siły Powietrzne otrzymają 8 samolotów M-346. Opcjonalnie możliwy jest zakup 4 kolejnych Masterów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.