Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipińskie haubice od nowa

Wojska lądowe, 06 marca 2014

Ministerstwo obrony Filipin podjęło decyzję o rozpisaniu na nowo przetargu na zakup 155-mm haubic ciągnionych.

Na zakup 12 155-mm haubic holowanych Filipiny zamierzają przeznaczyć 438,6 mln PHP (29,9 mln zł). Dostawy uzbrojenia powinny zakończyć się w ciągu 12 miesięcy od wyboru producenta. Wśród potencjalnych oferentów wymienia się BAE Systems z M777 / Zdjęcie: USMC

Nowy-stary przetarg dotyczy tuzina 155-mm lekkich haubic ciągnionych oraz 240 szt. przeznaczonej do nich amunicji, na zakup których Filipiny chcą przeznaczyć 438,6 mln PHP (29,9 mln zł). Konkurs został pierwotnie ogłoszony jesienią zeszłego roku (Przetarg na haubice dla Filipin, 2013-12-07). Strona filipińska nie wyjaśnia, dlaczego doszło do jego powtórzenia. Powszechnie uważa się, że powodem mogły być zbyt rygorystyczne wymagania stawiane potencjalnym oferentom, które doprowadziły do niepowodzenia całego przedsięwzięcia.

Wśród potencjalnych zainteresowanych filipińskim przetargiem wymienia się m.in. BAE Systems, oferujące M777. Warto przypomnieć, że producent ten w dalszym ciągu zabiega o sprzedaż 145 haubic omawianego modelu Indiom (Kolejne opóźnienie M777, 2014-02-25). 

Nowe uzbrojenie ma pomóc Hukbong Katihan ng Pilipinas (wojskom lądowym Filipin) w walce z rebeliantami z Islamskiego Frontu Wyzwolenia Moro (MILF) (Filipińczycy bombardują rebeliantów, 2011-10-24). W podobnym celu Manila zdecydowała się swego czasu na wyposażenie 14 gąsienicowych transporterów opancerzonych M113 w wieże czołgów rozpoznawczych FV101 Scorpion (Nowe-stare M113 dla Filipin, 2014-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.