Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Provence

Marynarka wojenna, 19 września 2013

Francuskie DCNS poinformowało o zwodowaniu kolejnej fregaty typu FREMM, przyszłej Provence.

Provence została zwodowana wczoraj w stoczni DCNS w Lorient. Po zakończeniu procesu budowy oraz serii kompleksowych prób morskich okręt zostanie przekazany marynarce wojennej Francji w 2015 / Zdjęcie: DCNS

Uroczystość wodowania okrętu odbyła się wczoraj na terenie zakładów stoczniowych przedsiębiorstwa w Lorient na północnym zachodzie kraju. Provence jest 3. z fregat omawianego typu, budowanych dla Marine Nationale (marynarki wojennej Francji).

Budowa okrętu rozpoczęła się w 2010. Jego wczorajsze wodowanie pozwoli konstruktorom z DCNS na dokończenie tego procesu, w tym m.in. zainstalowanie na pokładzie masztu mieszczącego w sobie aparaturę radarową oraz urządzenia łączności. Provence ma zostać przekazana odbiorcy, za pośrednictwem rządowej agencji zamówień wojskowych (Direction Générale de l'Armement, DGA), w 2015.

Cały czas kontynuowany jest też program budowy kolejnych fregat typu FREMM. Pod koniec br. mają rozpocząć się próby morskie 2. z nich, zwodowanej w październiku 2012 Normandie (Drugi francuski FREMM zwodowany, 2012-10-22). Na różnych etapach konstrukcji są też pozostałe fregaty, Languedoc i Auvergne.

Z kolei przyjęta już do służby Aquitaine (Aquitaine odebrana, 2012-11-27) kontynuuje program prób morskich (Aquitaine wystrzeliła Aster, 2013-02-06). Okręt ma uzyskać wstępną zdolność operacyjną w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.