Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Protesty przeciwko policyjnym bsl w Los Angeles

Lotnictwo cywilne, 23 sierpnia 2014

W Los Angeles powstała organizacja protestująca przeciwko użyciu przez policję latających bezzałogowców do szpiegowania mieszkańców.

Draganflyer X6 to mały 6-wirnikowy bezzałogowiec. Jest produkowany przez Draganfly Innovations Inc. Przedsiębiorstwo buduje małe bsl od 17 lat. Na zdjęciu jeden z dwóch otrzymanych przez LAPD wielowirnikowców X6 / Zdjęcie: Alan Berner – MCT

Policja Los Angeles (LAPD, Los Angeles Police Department) otrzymała niedawno wielowirnikowe bezzałogowce wyposażone w systemy obserwacyjne. Dwa nowoczesne bsl Draganflyer X6 zostały kupione w maju ze środków federalnych w ramach Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS, Department of Homeland Security). Nowe wyposażenie LAPD wywołało protesty mieszkańców, obawiających się naruszania ich prywatności.

21 sierpnia przed siedzibą władz miasta, budynkiem Los Angeles City Hall odbyła się demonstracja zorganizowana przez Stop LAPD Spying Coalition. Protestujący uważają, że bezzałogowce, jako trudniejsze do zauważenia i znacznie tańsze w eksploatacji niż załogowe statki powietrzne, ułatwią policji zorganizowanie systemu totalnej inwigilacji. Zwracają uwagę, że nie wiadomo, co będzie działo się z danymi gromadzonymi dzięki bsl.

Przedstawiciele policji odpowiadają, że kupione wielowirnikowce nie zostały jeszcze wdrożone do eksploatacji. Aby użyć X6 LAPD musi najpierw uzyskać certyfikat Federal Aviation Administration (Niebezpieczne bsl, 2014-05-10; Bsl znowu nad granicami USA, 2014-02-08; 7,5 tys. komercyjnych bsl nad USA w 5 lat, 2013-11-10). Policjanci twierdzą też, że bsl będą wykorzystywane przede wszystkim w akcjach pościgowych. X6 może utrzymać się w powietrzu zaledwie 20 minut, więc jego wykorzystywanie do długotrwałej obserwacji jest niemożliwe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.