Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AGM-114 na LCS coraz bliżej

Marynarka wojenna, 10 kwietnia 2014

US Navy zamierza przeprowadzić próbne strzelania kierowanych pocisków rakietowych AGM-114L Longbow Hellfire z okrętów klasy Littoral Combat Ship.

Problemem w integracji AGM-114 Hellfire z okrętami klasy LCS może być wybór odpowiedniej wyrzutni. Przykładem mogą służyć Norwegowie, którzy przeprowadzili w przeszłości próby ogniowe przy użyciu wyrzutni w postaci zmodyfikowanych zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia Protector, zamontowanych na pokładach łodzi patrolowych CB 90 / Zdjęcie: US Navy

AGM-114L Longbow Hellfire rozpatrywane są przez US Navy jako jedna z opcji wzmocnienia uzbrojenia przenoszonego przez okręty klasy LCS, obu typów, Freedom i Independence. W zeszłym roku producent pocisków, Lockheed Martin, przeprowadził lądowe próby ogniowe pocisków na terenie Eglin Air Force Base na Florydzie.

Zapowiedziane na ten rok próby ogniowe Hellfire zostaną zrealizowane z pokładu któregoś z LCS przyjętych już do służby (USS Coronado w służbie, 2014-04-08). W grę będzie wchodziło najprawdopodobniej odpalenie pocisków z jednostek reprezentujących oba typy LCS.

Próba integracji kpr AGM-114 Hellfire z okrętami klasy LCS to kolejne przedsięwzięcie US Navy, zmierzające do podniesienia ich potencjału bojowego (Zlecenie na kolejne LCS, 2014-03-11). Ich celem jest zmiana sposobu postrzegania jednostek przez Departament Obrony USA. Niska ocena wartości operacyjnej, połączona z polityką cięć wydatków obronnych państwa, zmusiła cywilne kierownictwo amerykańskich sił zbrojnych do okrojenia programu Littoral Combat Ship z 52 do 32 okrętów (Hagel redukuje LCS, 2014-02-25).

Co ciekawe, US Navy otrzymała zadanie opracowania planów ewentualnego zagospodarowania środków finansowych, pierwotnie przeznaczanych na brakujące 20 LCS, tak by w ich miejsce zbudować i wprowadzić do służby okręty innego typu. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest powrót do pomysłu budowy wszystkich 52 LCS, jednak ze zmodyfikowanym wyposażeniem pokładowym, a także przenoszonym uzbrojeniem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.